111 obserwujących
210 notek
706k odsłon
  8499   0

Co się działo w Moskwie rano 10 kwietnia 2010?

Na rosyjskim forum - 10 kwietnia 2010, cz.2.

 

W dalszej części wpisów na analizowanym rosyjskim forum: [http://www.newsdozor.ru/index.php?topic=62750.230], zaintrygował mnie jeden wpis. Znajduje się na s. 14 portalu, w ###nr 132, z godz. 21:19. Oto jego treść:

 

"

- CARGOSNIPERу: 

„Тут вот один знакомый, кое в чем сведущий, дал понять, что вместе с Качиньским в церемонии должнн был принимать участие и первый по ранжиру в РФ, и уже был на месте.
Когда случилась трагедия, он помчался в Москву машиной... Все, кто был сегодня на Киевской мшоссе между ближе 70 км в районе 15-126 часов, могли видеть кортеж президента, который двигал в сторону столицы под 180... В рапйоне Апрелевки устроили даже дымовую завесу - там пересечнение, и скопилось очень много машин (со стороны Москвы и с примыкающих)... Вдоль всех съездов в лес стояли гайцы... Видел сам, но не знал подоплеки.
------------------
Смоленск - Москва по Минской трассе”

Сообщить модератору   Opis: http://www.newsdozor.ru/Themes/default/images/ip.gifЗаписан

 

Ogólny sens załapałam, ale szczegóły sprawiają mi kłopot.

Tekst dotyczy informacji, jaką piszacemu przekazał dobrze poinformowany znajomy, który dał do zrozumienia, że razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim, w ceremonii powinien wziąć udział także i "первый по ранжиру в РФ",czyli równy Mu rangąurzędnik FR [czyżby prezydent FR, D. Miedwiediew?], który już był na miejscu.

Kiedy wydarzyła się tragedia, on pomknął samochodem do Moskwy. Wszyscy, którzy byli dzisiaj na szosie Kijowskiej między bliższą 70 km w rejonie 15-126 ...(?), mogli widzieć kolumne prezydenta, która ruszała (wyrwała) w stronę stolicy z prędkością 180 km/godz.

W rejonie Aprelewki [APRELEWKA - 55°32'22.16"N, 37° 4'57.80"E, szosa nr 3 (niedaleko od lotniska Wnukowo)]

zorganizowali zasłonę dymną przy skrzyżowaniu (można je obejrzeć w googlemaps), tam skupiło się wiele samochdów - od strony Moskwy i z kierunków przyległych. W dół wszystkich zjazdów do lasu stała drogówka *** Znajomy widział ich, lecz nie znał powodu.

Smoleńsk-Moskwa, po Mińskiej trasie.

 

***Kiedy mowa jest o drogówce pilnującej wszystkich zjazdów do lasu, być może chodzi nie tyle o samą Aprelewkę, co o nieco dalej w kieunku Moskwy polożone następne skrzyżowanie:

55°33'25.58"N, 37° 9'4.20"E – „Głagoliewo Park”

 

Co tam się działo w godzinę rzekomej katastrofy polskiej delegacji na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj?

Cóż to za multum samochodów rządowych na skrzyżowaniach, po co obstawa dojazdów do lasu?

Czy określenie "zasłona dymna" należy rozumieć dosłownie?

 

Bardzo proszę o wszelkie qwyjasnienia, komentarze i językowe poprawki.

 

L'amelka222

 

 

Lubię to! Skomentuj125 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale