b-Lech-blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
6 obserwujących
401 notek
115k odsłon
175 odsłon

Szkoła Idiotów

"Alegoria głupoty" - obraz Quentina Massysa, początek XVI w.
"Alegoria głupoty" - obraz Quentina Massysa, początek XVI w.
Wykop Skomentuj1

     Jak reagować skutecznie i zachowywać się racjonalnie – pedagogicznie ( sic!), gdy ludzie zainfekowani  ( z rozmaitych laboratoriów zła) etnicznymi i   nie do przyjęcia diabolicznymi uprzedzeniami - wieczne żywymi jak Lenin  stereotypami dotyczącymi  polskiej nacji,  wyprodukowanymi  przez zaborców ( jakie to mocarstwa i im oddani poddani?),  kreują brudną nienawiść do Polaków oraz ich Ojczyzny?  produkowaną w  zagranicznych mediach masowego rażenia itp. oraz  przez tzw. judaszów z Kraju nad Wisłą.  Co zrobić, kiedy antypolonizm staje się kodem (euro)kulturowym? Normą z nadania demiurgów UE (sic!). Co zrobić z polonofobią?
    

   (Kanclerz Jan Zamoyski ( XVI w.): Takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży wychowanie. Krzysztof Ziemiec: Paradoksalnie, za komunistycznych czasów naszego dzieciństwa zestaw lektur był o wiele bardziej patriotyczny niż w tej chwili . Szkoła zrezygnowała z wychowania patriotycznego, w bardzo szerokim znaczeniu, bo według mnie to dotyczy także kultury. We Francji lekcje o kulturze Średniowiecza zostały już lokalnie zastąpione  obligatoryjnym lansowaniem islamu tudzież historii Mahometa (...). Wypieraniu chronologii przez genderologię także w Polsce towarzyszy w rodzimych szkołach  coraz powszechniej testologia vel testomania, czyli sprawdzanie wiedzy żaków uproszczone do poziomu loteryjki - zgadywanki typu quizowego. Karuzela testów: cztery podpowiedzi - odpowiedzi, postaw krzyżyk obok którejś. (...) Radosław Zenderowski, politolog: Młodzież, która przychodzi na studia po testowych liceach, nie potrafi dyskutować i wymieniać poglądów, oni potrafią wyłącznie stawiać krzyżyki. Na zajęciach ( publiczna skarga pedagoga - 2012 rok ) czternastoletni uczeń powiedział do mnie << - Spierdalaj cwelu!>>. Dyrektor nawet go nie ukarał. ( ...) Przekaz medialny ( internetowy, telewizyjny etc.) mocno barbaryzuje/wulgaryzuje obyczaje, szkoła znosi tradycyjne rygory, dając przyzwolenie chamstwu. W Polsce siermiężny model masowej produkcji przygłupów w każdym stadium: od podstawówek do śmieciówek ( mnożących się pseudowyższych uczelni, które rokrocznie wypluwają rzesze  ćwierćinteligentów dumnych z kupionego dyplomu, co jest masakrą prestiżu akademickiego, a jedynym dokonaniem owych śmieciówek jest dezawuowanie tytułu magistra.)


   To kropla w oceanie idiotyzmów w edukacji na wszystkich poziomach.

  Następuje degradowanie cywilizacyjne Polski - zapaść cywilizacyjna. *

  W roku 1241 Polska dała pod Legnicą odpór wojskom mongolskim. W 1683 r. - polska odsiecz Wiednia, pokonanie wojsk tureckich - ratunek Europie, 1920 r. - zatrzymanie idących na Europę bolszewików pod Warszawą, Wielki Sierpień 1980 r. - polski impuls dla wolności całej Europy... Wielu Europejczyków nie lubi Polski. Nie wiedzą co to za kraj. Mówią: Polska - Azja. Mówią: Polska leży w Rosji. Inni nie wiedzą nic. Niewielu coś wie. Chyba, że katastrofa. Breaknews. Na tydzień. Week. Polaków wielu Europejczyków też nie lubi. Brudni. Złodzieje. Żli. Na czarno. Wszystko za pieniądze. Niemcy - faszyści i propagandy ofiara niemiecki lud mówił:  podludzie. - Polaken- Ciemni, szabla - czołg. Bolszewicy - Rosjanie: "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica". Tak zawsze. Rozbiory. O Konstytucji 3 Maja z 1791 roku u nich cisza. Druga po amerykańskiej z 1787. Konstytucja nowoczesnego państwa. W europejskich podręcznikach -  1 września 1939 roku: wybuch wojny lokalnej. 17 września 1939 r.: wybuch  lokalnego zajazdu. Katyń. 10.04.2010. Katastrofa lotnicza. Chwilowo. Komercja. Film. Polska. Biała plama. Gdzieś tam. Wielu nie lubi Polski. Mówią: Idiota, Polak - patriota. Niemiec-nie? Tylko przeszłość. Ordery. Bajery. Wiele polskich elit salonowych lubi takich ludzi. Europejską młodzieżówkę. Nie chcą tradycji. Państw narodowych. Jedności. Zapomnieć o ofiarach! Internauci ( także rodzimi – obcy ) piszą: Polacy sami winni zaborom. Powstania - nieudania. Car był wyrozumiały. Polaków tylko na Sybir. Oszołomów wieszał. Bismarck - żelazny kanclerz.       A patrioci, ci wasi z kosami na sztorc. A każde powstanie – przegranie. Tak piszą. Tak myślą? Strach! Mówią: Polska - przeszłość - ciemnogród. Przyszłość dajcie. Europa - "Nie dla idiotów".
Jest całkiem śliczny polski Boom ekonomiczny !

  Was?!
Polskie wydanie komiksu Maus. Opowieść o Holocauście. Po polsku  - całopaleniu. Zagłada Żydów Europejskich w czasie II wojny światowej. Hitlerowcy, no Niemcy - to oni byli pomysłodawcami i wykonawcami skoncentrowanej w sposób wyrafinowany zagłady Żydów w niemieckich obozach zagłady. Niemieckich. Tylko niemieckich! Autor komiksu: Art Spiegelman. Laureat Pulitzera 1992 r. Za ten komiks. U niego Żydzi przedstawieni są jako myszy. Niemcy jako koty. Amerykanie jako psy. Polacy... jako świnie. Świnie jako Polacy! Polskie świnie! Polnische Schweine. Nikt nie przeprasza. Polska szynka była najlepsza. Teraz Polska., to ...Głucho wszędzie, ciemno wszędzie...patrioci, chrześcijanie, katolicy, tzw.średniowiecze.
Tak, fakty to: 500 + i społecznych plusów moc ( także w znaczeniu: siła) !
Mówią: Polak – patriota! A tylko przyszłość się liczy, jak pieniądz płynie wszystko, czas to euro. Tylko Europa.

  Póki my żyjemy – reagować trzeba na przejawy antypolonizmu, wszelkiej maści głupoty: skutecznie, pedagogicznie, z wiarą,  jak wojska polskie m.in. pod Grunwaldem, Wiedniem, czy podczas Cudu nad Wisłą etc . Nie inaczej.
Polska to wielka sprawa.


Lech Galicki

* W oznaczonym akapicie wykorzystano zdania, myśli, stwierdzenia  z felietonu Educatio autorstwa Waldemara Łysiaka (Do Rzeczy nr 17-18/320 - 2019 r.).


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale