lestat
Za nic bym nie chciał, aby uważano mnie za człowieka poważnego, bo w obecności poważnych ludzi dzieci bawią się bez wigoru i radości, kobiety przestają być zalotne, maski zdejmują w ich obecności tylko ludzie smutni.A na dodatek - durnie są zawsze poważni
125 obserwujących
2639 notek
2141k odsłon
953 odsłony

Zemsta po latach ?

Wykop Skomentuj130

Czas 4 i 5 roku to czas przedłużania studiów - praktyk w ramach niezależnej organizacji AISEC i prywatnych wyjazdów na zaproszenie do pracy na budowach w Skandynawii .Bardzo miło wspomina się wizyty u Dziekana z podaniem o urlop dziekański na piątym roku ( komuchy wydawały  paszport gdy miało się zaproszenie - poluzowało się troszkę  ) , pisało się tony bzdur i dętych argumentów a Dziekan nie czytając podpisywał i zadawał pytanie - Dokąd - więc ja odpowiedziałem Norwegia . Po roku nikt się nie dziwił , że prawie 60 % "starego roku " spotkało się ponownie tylko rok niżej. Naszych wyjątkowych już nie było - zostali magistrami i tak zakończyła się znajomość .

Dlaczego to wszystko opisuję ? Bo wiem , że na innych uczelniach , na każdym roku w tamtym czasie - lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte , każdy student mógłby dorzucić coś o swoich wyjątkowych ,było to zjawisko powszechne , choć to jeszcze nie powód ostateczny .

 

Bo Ćwoki obudziły się i zaczęły mówić . Sygnał do ataku dał syn przed i powojennego komunisty odświeżając jedno słowo.  Nagle okazało się , że te dzieciaki z inteligenckich domów to był jakiś salon , te domy  wychowywały nas ponoć kulturze lewicy ( dlaczego lewicy ) laickiej ( na Boga dlaczego laickiej ) , cała ta opozycja to była jakaś dęta sprawa, te zwyczaje , towarzystwo , wartości to jakiś postmodernizm lub inna hołota. Okazało się że nasi rodzice ( dziś na emeryturze lub tuż przed nią ) tworzyli  domy wychowujące przyszłych wykształciuchów , dom kapitana floty handlowej i lekarki miał mniej do zaoferowania niż dom dójki z PGR-u i tokarza , my sami nasze dzieci ( a przynajmniej te które ukończyły już 18 lat ) wychowaliśmy na jakąś bezwolną , bezrefleksyjną masę sterowaną przez MTV czy coś takiego , a my sami jeszcze piękni choć już ponad 40-letni , daliśmy się omamić pustym hasłom , propagandzie WSI24 i innym takim.

Ćwok okazał się za to prawdziwą polską inteligencją , pielęgnującą wiarę , tradycję i patriotyzm dziadów i ojców , prześladowany był przez komunistów a potem przez siły postkomunistycznego układu III RP , gdzie niezależna myśl była  dławiona w zarodku , a brak sukcesów Ćwoka to wynik spisku . Z lubością  na jednym oddechu wymieniane są cechy wykształciucha - jego złudne poczucie wyższości nad przeciętnym Polakiem , wyższość nad dogmatami kościelnymi , tradycja ludową , chęć rozbicia tradycyjnej heteroseksualnej rodziny , zamach na edukacje i polskość, sprzyjanie różnym ruchom homoseksualnym , rozluźnienie tradycyjnych cnot takich jak przyzwoitość a  nawet  zanegowanie zasad dobrego wychowania czyli kindersztuby. Wyksztłaciuch to egoista i hedonista , bez zasad moralnych , goniący jedynie za kasą .

Na koniec zdam pytanie - co się w Tobie obudziło Ćwoku , że każdego człowieka mającego inne poglądy polityczne niż Twoje natychmiast nazywasz " wykształciuchem" , a brzmi to słowo w Twoich ustach jak słowo burżuj w ustach Lenina i dlaczego tak łatwo negujesz wszystko co nie jest Tobą i dlaczego szukasz wrogów tam gdzie ich nie ma ?

p.s. Boldem zaznaczyłem kogo tak sie określało - nie ja to okreslenie wymysliłem i tym bardziej nie dotyczy ono innych mieszkańców małych wsi czy miasteczek .

 

08.12 . tak jak przewidywałem , tony wyzwisk . Pomimo wyraźnego podkreślenia że określenie odnosi się TYLKO do tych którzy najsłabiej zdali egzaminy a dostali się dzieki punktom .

ANI JEDEN SŁOWNIE ANI JEDEN ADWERSARZ NIE NAPISAŁ - TEN SYSTEM BYŁ WREDNY DAJĄC MIEJSCE NA UCZELNI JEDNEMU KOSZTEM DRUGIEGO.

NIKT NIE NAPISAŁ - SZKODA MI TYCH KTÓRZY ZDALI LEPIEJ A NIE DOSTALI SIE  , BO KOMUNIZM PREFEROWAŁ TYCH GORSZYCH ALE Z ODPOWIEDNIM POCHODZENIEM.

NA MOIM ROKU BYŁO TAKICH 4-5 CO DOSTALI SIE MIMO ŻE MIELI NAJGORSZE WYNIKI NA EGZAMINIE. ZAŁOZMY ŻE NA CAŁYM UG 50 .

A ILU W CIAGU ROKU NA WSZYSTKICH UCZELNIACH ? A ILU W CIAGU TYCH 15-20 LAT ?

ZANIM BEDZIECIE NADAL PLUĆ , POMYSLCIE O TYCH LEPIEJ ZDAJĄCYCH CO NIGDY NIE ZOSTALI STUDENTAMI  - BO SYSTEM PREFEROWAŁ INNYCH SŁABSZYCH.

I TO WY SZANOWNI ADWERSARZE W KOMENTARZACH  ZACZĘLIŚCIE PISAĆ ŻE DOTYCZY TO WSZYSTKICH Z TZW PROWINCJI LUB TYCH BEZ WYŻSZEGO - JA CZEGOS TAKIEGO NIE NAPISAŁEM

NIE WIERZYCIE - TO SIĘ SAMI PRZECZYTAJCIE

I

Wykop Skomentuj130
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale