6 obserwujących
468 notek
61k odsłon
896 odsłon

"No Time to Die" - jakże aktualny... tytuł

Wykop Skomentuj17

Po ponad pół roku od premiery utworu promującego 25. część przygód Jamesa Bonda w sieci pojawił się klip do utworu No Time to Die  Billie Eilish zdobywczyni pięciu statuetek Grammy. Piosenka miała premierę 13 lutego, czyli przed wybuchem pandemii koronawirusa. Premiera najnowszego Bonda została przełożona z kwietnia na 20 listopada 2020.

***


 Nie czas umierać (No Time to Die) to 25. film z bondowskiej serii, ostatni, w którym rolę Agenta 007 JKM zagra Daniel Craig. Film zaczyna się na Jamajce, gdzie James cieszy się zasłużoną emeryturą po przejściu do cywila. Dolce far niente przerywa pojawienie się jego starego druha Felixa Leitera z CIA, który prosi Bonda o... Ciąg dalszy 20 listopada. Obok Daniela Craiga, Lea Seydoux i Ramiego Maleka w produkcji zobaczymy m.in. Ralpha Finnesa oraz Leshanę Lynch, o której mówi się jako o nowym Bondzie. Christoph Waltz powróci jako śmiertelny wróg Agenta 007, Blofeld. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer. Reżyserią zajął się Cary Joji Fukunaga (serial Detektyw). 

***


W marcu Daniel Craig pojawił się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku na przeglądzie swoich filmów In Character: Daniel Craig. Przed projekcją Casino Royal aktor wziął udział w sesji questions & answers. Moderator określił Bonda w kreacji Craiga jako introspektywny i ma wokół siebie pewną smutną aurę, która jest wszechobecna... a jednocześnie kieruje się sercem, by później zażartować, że to najmniej napalony Bond w historii. - Jak możesz tak mówić?! - żachnął się Craig. Po chwili dodał:


Bardzo ważne było, żeby odejść od tej funkcji, którą pełniły [kobiety] wcześniej. Mam nadzieję, że zrobiliśmy to w tych pięciu filmach. Oznacza to, że seks nie jest zawsze finałem. To część finału. Seks i śmierć są zawsze ściśle powiązane w tych historiach, sięgających do oryginalnych książek, w których wszyscy są trochę podnieceni, kiedy robią to, co robią. Ja chciałem to zmienić: żeby Bond się zakochał, miał złamane serce, odrzucił kogoś. To musiało mieć znaczenie.
Post Scriptum

Notka została popełniona wczorajszego wieczora. A dzisiaj… Bezprecedensowa koincydencja. Jak informuje The Hollywood Reporter, światowa premiera No Time to Die została przesunięta na 2 kwietnia 2021. Powody tej decyzji wydają się oczywiste - pandemia. 25. Bond jest najdroższą produkcją w historii, więc musi być hitem, a co za tym idzie przynieść duże wpływy - mówi się o miliardzie dolarów. W tej sytuacji na czas oczekiwania pozostaje teledysk promujący film. 
Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura