
Podoba mi się ten nowy premier! Podoba się też w sondzie na wp.pl - 46% uważa, że prof Gliński mógłby być dobrym premierem, 12% nie ma zdania. To, że nieznany wyborcom, to tylko jak widać atut - wyborcy spoza twardych elektoratów, znudzeni spolaryzowaną sceną polityczną, przychylniej patrzą na kogoś nowego.
Brać przeciwnika z zaskoczenia to połowa ( a może i więcej) sukcesu! To właśnie robi PiS w dosyć intensywnym tempie, bo od kilku dni, spychając SLD-owsko-palikotową opozycję do narożnika, a Platformę przyprawiając o niezłą zadyszkę. Nic dziwnego, że media "mętnego nurtu" mają pełne ręce roboty. Nie dość, że trzeba być na bieżąco, wypadać w miarę wiarygodnie, bo oglądalność spada, to jeszcze mieć mnóstwo tematów przykrywkowych, bo nie wiadomo co Kaczyński jeszcze wymyśli.
PiS mówi "sprawdzam" i wszystko staje się jasne. Kiedy kładł większy nacisk na wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej - to "grał trumnami" i "zbijał kapitał polityczny", nie miał nic innego Polakom do zaproponowania. Kiedy w obliczu poważnego kryzysu ma konkretne propozycje - jazgot zewsząd dochodzi, że "matrix, groteska, teatr absurdu i niekonstruktywna polityka". Jazgot podnosi oczywiście Platforma i jej przybudówki - mistrzowie matrixu i groteski od 5ciu lat ! Argument, że Polacy rok temu demokratycznie postawili na Tuska, jest też niezłą groteską. Pomijając rosyjskie serwery- Platformie do wyborów udało się bardzo dużo ukryć i bardzo ładnie kłamać. Ilu wtedy zagłosowało jak prezydent Wałęsa? : " zostawiłbym tę Platformę, ale nie mam alternatywy?"
Dziś znów trzeba zastosować prosty test - jeśli niemerytorycznie plują - znaczy, że kandydat dobry i dla obecnego układu władzy grozny - nawet jeśli artmetyka mówi co innego. W oczekiwaniu na rozwój sytuacji można pokalkulować : Ilu posłów podczas głosowania o votum nieufności zatrzaśnie się w toalecie, a ile utknie w korkach? Ilu tak naprawdę chce Tuskowi podziekować, bo o Polskę chodzi, a nie grę polityczną? A może premier w swoim drugim "expose" ogłosi takie rewelacje, że klękajcie narody i znów staniemy się wyspą w przedziwnym kolorze? Czy Donek jako premier w ogóle doczeka Sylwestra?
PiS dobrze zaczął, teraz Alleluja i do przodu!
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Socjolog-prof-Piotr-Glinski-kandydatem-PiS-na-premiera,wid,14969540,wiadomosc.html
Inne tematy w dziale Polityka