Lubicz Lubicz
1792
BLOG

Ofiara rządowej propagandy czyli w co nie wierzy minister Dera.

Lubicz Lubicz Ekonomia Obserwuj temat Obserwuj notkę 81

Minister Andrzej Dera, magister prawa, poseł PiS na Sejm V, Vi, i VII kadencji a od 2015 roku sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, złoty i brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach korespondencyjnych a więc (wydawałoby się) człowiek ze wszech miar inteligentny, stwierdził podczas dykusji w TVN24 o finansowaniu nowych programów socjalnych PiS, że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości ma najniższy dług publiczny i najniższy deficyt publiczny w Europie. Na uwagę prowadzącego program, że np. Niemcy nie tylko nie mają deficytu ale wypracowali dużą nadwyżkę budżetową, wyraźnie zaskoczony Dera odpowiedział, że … nie wierzy.

Jest pan w 100 procentach pewny? (…) Ja słyszałem, że wszystkie państwa, czy zdecydowana większość ma deficyt i to niektóre bardzo poważny, dużo większy od Polski. Ja widziałem tabelę po prostu, jak wygląda, i Polska jest, jeżeli chodzi o te relacje, na bardzo dobrej pozycji - mówił Dera.

Faktem jest, że nasz wschodni zachodni sąsiad zakończył 2018 rok z największą nadwyżką budżetową od czasów zjednoczenia. To był już piąty rok z kolei, w którym budżet państwa (licząc łącznie z budżetami landów i samorządów miejskich) ustanawiał rekordy nadwyżki, która w 2018 r. wyniosła 58 mld euro czyli 1,7 proc. PKB.

I jak tu domagać się od przeciętnego wyborcy znajomości faktów i podstawowej wiedzy ekonomicznej skoro prezydencki minister „błyszczy“ publicznie indolencją par excellence. Ponieważ daleki byłbym od insynuowania panu Ministrowi celowego wprowadzanie opinii publicznej w błąd, więc pozostaje tylko zwykła niewiedza. Niewiedza, w której pan Minister nie jest niestety odosobniony. Z przeprowadzanych w 2017 roku badań wynika, że aż 20 proc. Polaków nie ma pojęcia skąd rząd bierze pieniądze na finansowanie programów socjalnych a 40 proc. uważa, że środki pochodzą z podatków płaconych przez inne osoby, firmy lub z „pieniędzy rządowych“ (sic).

Rzeczpospolita Wolska to niestety stan umysłu i żadne zaklęcia tego nie zmienią.

R'n'R

Lubicz
O mnie Lubicz

If I could stick my pen in my heart I'd spill it all over the stage Would it satisfy ya or would slide on by ya? Or would you think this boy is strange? Ain't he strayayange? If I could win you, if I could sing you a love song so divine. Would it be enough for your cheating heart If I broke down and cried? – If I criyiyied. I said I know it's only rock and roll But I like it. Ludzie do mie pisza :) Czy ty Lubicz złamany ch..u nie powinieneś trzymać fason jak prawdziwy komuch? Twoje agenturalne teksty (z których jesteś znany) dawno wystawiły ci świadectwo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka