3 obserwujących
8 notek
1816 odsłon
54 odsłony

10 dla przedsiębiorców

Wykop Skomentuj1

Państwo powinno ułatwiać, a nie przeszkadzać. Zmniejszać bariery biurokratyczne, a nie ciagle dokładać kolejne. Upraszczać, a nie komplikować. 


„10 dla przedsiębiorców”:


1. Dobrowolny ZUS dla jednoosobowej działaności gospodarczej. Dążenie do rozszerzenia dobrowolności opłacania ZUS dla wszystkich przedsiębiorców.


2. Uproszczenie procedur urzędowych dla nowych przedsiębiorców, które realnie umożliwią rejestracje nowej firmy w jeden dzień. Przyznawanie koncesji lub licencji powinno być ustawowo określone jako nie dłuższe niż 60 dni.


3. W dobie rozwoju cyfryzacji podpis elektroniczny musi być respektowany przez urzędników zarówno na szczeblu państwowym jak i samorządowym. Taka sama zasada powinna obowiązywać również w przypadku korzystania z profilu zaufanego.


4. Ograniczenie licencji oraz koncesji do absolutnego minimum. W szczególności w dziedzinie transportu, nieruchomości oraz agencji pracy.


5. Wprowadzenie do obiegu handlowego tzw. „zamrożonych nieruchomości”, czyli tych w stosunku do których istnieją rozszczenia o nieuregulowanym statusie prawnym. Poprzez brak możliwości wprowadzenia ich do sprzedaży bardzo często doprowadza się do sytuacji w której dana nieruchomość staje się ruina. Potem sam proces roszczeń przestaje mieć sens.


6. Wyznaczenie stref wolnego handlu dla najdrobniejszego handlu. Dotyczy to np. osób sprzedających własne konfitury na ulicy. Obecnie straż miejska każe takie osoby 500 złotowym mandatem.


7. Likwidacja natychmiastowej płatności podatku za fakturę z odroczonym terminem płatności - przedsiębiorca ma obowiązek uiszczenia podatku dopiero po otrzymaniu zapłaty za fakturę.


8. Koniec z prowadzeniem kilometrówki i ewidencji przebiegu. Wprowadzenie w zamian rocznych limitów przebiegu dla samochodów firmowych. Limity powinny być ustalane z uwzględnieniem rodzaju prowadzonej działaności gospodarczej.


9. Liberalizacja ustawy o obrocie ziemią, w celu rozwoju inwestycji czy powiększaniu gospodarstw dla polskich właścicieli.


10. Szybkie rozstrzyganie sporów sądowych o charakterze gospodarczym. Wzorem do którego powinnismy dążyć powinny być procesy w tzw „trybie wyborczym”, czyli rozpoznanie sprawy w ciągu 24 godzin.


Całość mojego programu wyborczego dostępna jest na stronie paweljanuszewski.pl


#10dlaprzedsiebiorczosci

#LudzkieObliczePrawicy

#DrużynaKonfederacji

#Januszewski2019

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale