46 obserwujących
496 notek
488k odsłon
284 odsłony

Rybołówstwo bałtyckie

Wykop Skomentuj2

Ostatnim wątkiem poruszonym w teczce Ruty Pragier są połowy na Bałtyku. Według pisma Kaszubskiej Brygady WOP z 16.09.1972 r. zamierzała ona wybrać się w daleki rejs i na Helu wypytywała o wynajęcie łodzi rybackiej. Płk mgr Mieczysław Bielak Szef Wydz. II (z pieczątki) zaproponował, aby Drogą kombinacji operacyjnej doprowadzić do zetknięcia się naszego t.w. z Pragier. Możliwe są dwa warianty realizacji:

1. doprowadzenie do spotkania na terenie Warszawy. W tym przypadku prosiłbym o podanie szczegółów co do miejsca, w których Pragier przebywa, stanowiłoby to podstawę do opracowania odpowiedniego zadania i legendy dla t.w.

2. drugi wariant przewidywałby ewentualne zlecenie dla P.R. zrobienie reportażu na terenie Trójmiasta.

            Jeżeli Obywatel Dyrektor uzna za wskazane skieruję pracownika do opracowania wspólnego planu przedsięwzięć z tow., który interesuje się w/wym.

Prowadzący sprawę Pragier w Warszawie nie mieli takiej fantazji, aby zdekonspirować tw „H-13” – rybaka z Helu i nie zgodzili się na tę kombinację. W 1974 r. sprawę „Przyjaciółka” zakończono, we wniosku podano, że przeprowadzono tajne przeszukanie i 2 rozmowy ostrzegawcze.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura