Ireneusz A. Ślupkov Ireneusz A. Ślupkov
483
BLOG

Unijny cyrk, Grecja, Francja, Macedonia i Turcja

Ireneusz A. Ślupkov Ireneusz A. Ślupkov Polityka Obserwuj notkę 3

 

Dyskusja o akcesji Macedonii do Unii Europejskiej została odłożona do marca 2010 roku. Dwa kraje opóźniły ten proces. Pierwszy to oczywiście Grecja nie mogąca zaakceptować Macedonii w Unii ani samej nazwy Macedonia ani języka macedońskiego. Słowem wszystko to co ma w sobie konotacje Macedonia i macedoński jest dla Grecji nie do zaakceptowania.

Drugim krajem popierającym Grecję jest nie kto inny jak Francja.

Dlaczego Francja?

Dlatego, że ma podpisany kontrakt na dostawy uzbrojenia dla Grecji i dlatego, że jak Grecja Francja nie uznaje żadnych mniejszości na swoim terytorium.

Muszę dodać, żadnych rdzennych mniejszości jak: Alzatczycy, Baskowie, Bretończycy, Katalończycy, Korsykanie i Okcytańczycy (Prowansalczycy).

Wszystkie te mniejszości czy raczej narody formalnie nie są uznane we Francji tak jak nie są uznane języki, którymi mówią.

Francja podobnie jak Grecja „wyspecjalizowała się” w podpisywaniu rezolucji chroniących mniejszości i języki tychże mniejszości żyjących we Francji ale ich nie ratyfikowała.

Ku przypomnieniu dla wszystkim wątpiących czy takowymi językami mówi się we Francji niech zerknie na odezwy pisane w tychże językach zaraz przed i po Wielkiej Rewolucji Francuskiej 1789-1799. Wszystkie były pisane w tzw. językach lokalnych.

Po zakończeniu Rewolucji odstąpiono od pluralizmu językowego na korzyść jednego, obowiązującego wszystkich języka francuskiego. Metody mające na celu zaniechania używania języków lokalnych jakie stosowano we Francji (wyśmiewanie osób dorosłych i małych dzieci w szkole za mówienie ich językami ) są podobne do metod stosowanych w Grecji przeciwko Macedończykom.

Państwo greckie promowało terror i prześladowania

Z małą różnicą, że władze greckie dodatkowo zezwoliły na terroryzowanie Macedończyków, bicie, wysiedlanie z terenów rdzennie macedońskich i zamykanie w więzieniach na terenie całej Grecji.

Oto jakie dwa „demokratyczne” kraje zawarły sojusz w celu blokowania wejścia Macedonii do Unii Europejskiej. Paradoks polega na tym, że pomimo chęci pozostałych na przyjęcie Macedonii do Unii nie mogą zrobić nic przy obecnym stanie prawnym, gdzie jedno państwo może zablokować wszystkie pozostałe 26 krajów. To pokazuje na jak kruchych i nienormalnych fundamentach jest zbudowana Unia.

Czy można to nazwać demokracją? Nie, zdecydowanie nie!

Jest to dyktat jednego czy jak w tym przypadku dwóch krajów nad całą resztą. Z logiką też cała ta sytuacja nie ma wiele wspólnego. Z traktowaniem wszystkich krajów jednakowo też nie możemy w tej sytuacji mówić!

To nic innego jak cyrk europejski.

Unia, która jak mentor lub nauczyciel lubi innym mówić o demokracji i prawach człowieka ma dwa kraje, które nie wiele się tym wszystkim przejmują i co gorsza nie można im wiele zrobić. Nowe kraje, które aspirowały do wejścia do Unii w 2004 roku musiały spełnić wszystkie wymogi, które zostały im postawione. Natomiast stare kraje Unii jak Francja i Grecja nie przestrzegające praw mniejszości były i są traktowane jak przysłowiowe święte krowy.

Macedonia

Macedonia jako jedyny kraj bałkański spełniała od 1991 roku tzn. od rozpadu Federacji Jugosłowiańskiej wszystkie standardy europejskie. Obecnie jest krajem daleko wyprzedzającym inne kraje tzw. Zachodnich Bałkanów a mimo to ciągle spotyka się z obstrukcją Grecji, która to jest akceptowana przez Unię.

Ktokolwiek widział i słyszał o tym aby jeden paranoiczny kraj (Grecja) narzucał nazwę innemu normalnemu krajowi (Macedonia)? Jak to jest możliwe, że kraje europejskie dla których wola większości jest obowiązującym prawem godziły się z dyktatem małego nieobliczalnego bankruta jakim jest Grecja?

Bezlitosne prześladowanie Macedończyków w Grecji

Kraju, który od nieprawnego zagarnięcia terytorium macedońskiego w 1913 roku wydał szereg rasistowskich praw przeciwko swoim obywatelom pochodzenia macedońskiego. Kraju, który po Wojnie Domowej w 1949 roku zmusił uczestników tejże wojny-Greków i Macedończyków do opuszczenia Grecji a w roku 1982 i 1985 zezwolił na powrót tylko Grekom z pochodzenia. Jak długo Unia Europejska będzie tolerowała kraj-Grecję, która nie uznaje 250 tysięcznej mniejszości macedońskiej żyjącej na jej terytorium pomimo że wszelkie instytucje i organizacje międzynarodowe jednoznacznie potwierdzają jej istnienie?

Kiedy wreszcie durnie z Brukseli ruszą swój ciężki tyłek i sami pojadą do Północnej Grecji i zobaczą na własne oczy i usłyszą na własne uszy, że Macedończycy żyją w Północnej Grecji?

Kiedy wreszcie decydencji z Unii Europejskiej zrozumieją, że nie Macedonia a Grecja jest destabilizatorem na Bałkanach? To grecki nacjonalizm rozpalił inne bałkańskie nacjonalizmy w połączeniu z religia prawosławną w jej greckiej wersji.

Fałszywa "historia Grecji"

Ten idiotyczny grecki mit o kontynuacji narodu greckiego przez 4000 lat jak i jego czystości etnicznej jest niczym innym jak rasistowską wizją historii, która z realną sytuacją ma nie wiele wspólnego. Naród grecki jest sztucznym tworem wymyślonym przez angielskich i niemieckich miłośników Grecji klasycznej w XIX wieku. Język grecki jest również sztucznym tworem, który się ostał tylko dlatego, że był językiem wschodniego chrześcijaństwa a nie językiem, którym mówiła ludność grecka.

W XIX wieku językiem, którym mówiona w Atenach, małej otomańskiej wiosce, był język albański zwany arnauckim lub arwanickim. Język grecki został ponownie odnowiony przez akademików i nauczany w szkołach i w ten sposób stał się językiem oficjalnym. O tym się nie uczy na studiach nowogreckich a wymyśla się nierealne koncepcje rzekomej kontynuacji języka greckiego.

Wystarczy poczytać pamiętniki naukowców i podróżników z XIX wieku czy byli w stanie się dogadać po grecku z ludnością Grecji. Macedonia została przyłączona do Grecji w 1913 roku i nie była to wola narodu macedońskiego zamieszkującego te tereny od wieków.

Unijne poparcie dla Kurdów w Turcji ale nie dla Macedończyków w Grecji

W Unii Europejskiej ciągle zarzuca się Turcji nie przestrzeganie praw mniejszości i to szczególnie w odniesieniu do ludności kurdyjskiej.

A co z Grecją?

Dlaczego tych zarzutów nie kieruje się do Grecji?

Dlaczego ta anty-turecka obsesja, zresztą nieuzasadniona, jest ciągle obecna w Unii a nikt w Brukseli nie zadaje tych samych pytań Grecji?

W Turcji jest więcej swobód dla mniejszości niż w Grecji.

Wynika to z natury samej Turcji, która była imperium w skład którego wchodziło wiele narodów i religii. To w Grecji po 1915 roku zburzono tureckie meczety a nie w Turcji chrześcijańskie kościoły.

Czy Turcy z Tracji mają zapewnione prawa jako mniejszość? Nie, nie mają i tak samo jak Macedończycy i Turcy są dyskryminowani w Grecji. Czy o tym się pisze? Niewiele jeśli w ogóle! A dlaczego ciągle przedstawia się Turcję w złym świetle a nie Grecję?

To Grecy mieszkający w Istambule mają wolność religijną a nie Turcy mieszkający w Tracji zresztą zwani mniejszością muzułmańską a nie turecką.

To wiele mówi jak bardzo Grecja respektuje prawa swych obywateli, którzy nie mogą się nazywać tak jak sami tego chcą lub jak się sami definiują!

To wreszcie Turcja a nie Grecja jest stabilizatorem na Bałkanach mimo, że z nimi obecnie tylko graniczy.

Poprawność polityczna odebrała politykom europejskim rozum. Patrzą na jedno a definiują to jako coś zupełnie innego. Unia Europejska jest dogmatyczna jak aparatczyk, któremu odebrano rozum i posługuje się niedorzecznymi frazesami a nie zdrową logiką. Jako idea wspólnej Europy pomysł jest świetny ale jej realizacja jest nieefektywna bo nie odzwierciedla prawdziwej sytuacji w której się znajdujemy. Unia powinna być unią rządzona przez obywateli a nie unią rządzoną przez urzędników.

Akceptowanie krajów takich jak Francja i Grecja łamiących prawa swoich mniejszości wcześniej czy później odbije się Unii czkawką na którą zresztą sama sobie zasłużyła.Ta skrajnie niesprawiedliwa polityka w stosunku do Macedonii pokazuje, że Unia nie jest unią równych sobie narodów. Jak wszędzie i tutaj są równi i równiejsi.

English version

http://www.globalpolitician.com/26186-macedonia-european-union

http://www.americanchronicle.com/articles/view/138293

http://www.politicalarticles.net/blog/2010/02/11/the-eu-circus-greece-france-macedonia-and-turkey/

http://www.afroarticles.com/article-dashboard/Article/The-EU-Circus--Greece--France--Macedonia-and-Turkey/200339

 

Makedonska verzija

http://www.mn.mk/aktuelno/1220-Evropskiot-cirkus

Lubię podróże i naukę języków. Interesują mnie kwestie mniejszości oraz Bałkany, obszar Bliskiego Wschodu i Indie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka