Blog
ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
Robert Maciejowski
Robert Maciejowski mgr inż.arch.technik budowlan
6 obserwujących 28 notek 38067 odsłon
Robert Maciejowski, 25 listopada 2014 r.

WYBORY 2014 na prezydenta Warszawy czyli SASIN v.WALTZ

W czasie rozmowy na wizji kandydatów na prezydenta Warszawy wypłynęło ważne pytanie ze strony dziennikarzy. Gdzie ma odnaleźć się Warszawiak w mieście by nie musieć uciekać na weekendy z Warszawy? Gdzie są takie miejsca ,place czy ulice gdzie identyfikacja miasta z mieszkańcem jest bezsporna? Właśnie takiego miejsca należy poszukać w ścisłym centrum Warszawy.

Na dawnym placu Defilad gdzie pani H.G. Waltz usunęła KDT i gdzie zainwestowano pieniądze w „posprzątanie” terenu a gdzie zaproponowała potem nic ... ZERO.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/975879,Marsz-Niepodleglosci-Tlumy-na-ulicach-Warszawy

Ten obszar miasta gdzie w okolicach ronda Dmowskiego co roku zbierają się Polacy na MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI. To tu przyszłość wskaże miejsce gdzie rozbudowany zostanie plac miejski i rejon spotkań warszawiaków. To tu od lat historycznie nawet w PRLu spotykano się na pochodach. Czyż nie?

http://nowahistoria.interia.pl/historia-na-fotografii/pierwszomajowe-pochody-zdjecie,iId,1396488,iAId,111960

Dlatego odpowiadam na pytanie stawiane przez dziennikarzy:

Drodzy Państwo zacznijcie w końcu porządkować bałagan na placu Defilad gdzie stolicy należy się coś więcej niż parkingi, śmieciowisko, ciemne kąty, karłowata prowincjonalna pseudo architektura zastępcza (typu kiblowej skali Dworzec Główny..etc) w tym miejscu.

Czas na zmiany ! Ja wierzę w nowe. Wierzę w zwycięstwo PiS i Pana SASINA. Skostniałe układy klikowo-warszawkowe  jakie dzisiaj się potworzyły (PO) nie tworzą wizji kompletnych dla Warszawy.One tworzą prywatne wyjęte z kontekstu miasta projekty-zgrzyty urbanistyczno-architektoniczne .

Potrzeba mądrego architekta Warszawy.To właśnie powiedział pan Jacek Sasin.Trafił w sedno! Koniec z rozdzielnią kasy na urzędników i przepłacanie inwestycji (typu "przekręt narodowego basenu"...itp). Warszawa potrzebuje WIZYTÓWKI POLSKI dla Europy na miarę naszych czasów(historii) i możliwości !

 Co tworzy tę WIZYTÓWKĘ?

Kompleksowa wizja dla funkcji i formy ŚCISŁEGO CENTRUM WARSZAWY spójnie przedstawiona dla nowych przyszłych inwestorów w stolicy.

Proszę poczytać moje wcześniejsze notki i dostrzegać to co nas wszystkich łączy a nie dzieli.Pieniądze są u inwestorów .Należy dać im możliwości ich użycia a nie ograniczenia działania. Zwłaszcza że przeciętny Obywatel ma niewiele w kieszeni.

Zapraszam to nic nie kosztuje.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

ARCHITEKT-"Miasto moje a w nim..." image image Robię to co trzeba oddając się temu co ważne,a co dla mnie ważne?Przedstawiam w wielu wariantach: https://youtu.be/w_XkVSZyabw image image image image image image image MOIM MARZENIEM JEST BY TĘ ROZŁOŻYSTĄ "ŻABĘ" oraz STRZELISTY CZUB "TORTU PIJANEGO CUKIERNIKA"-PKiN w końcu WCHŁONĘŁA ZABUDOWA WYSOKA dająca Warszawiakom nowe miejsca pracy i funkcje dla miasta.PLAC MIEJSKI również powinien w końcu uzyskać skalę miejską WARSZAWY a nie skalę DEFILAD w MOSKWIE. image image image imageimageimage ZREALIZUJĘ PROJEKT Z KAŻDYM KTO BĘDZIE MIAŁ WPŁYW NA ZMIANĘ OBECNEGO WIZERUNKU CENTRUM WARSZAWY image > > > > IDEA,KONCEPCJE,WIZJE < < < <</b> image image image image MOJE LUBczasoPISmo :) -------------------------------------------------„Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt .....Już dziś wyruszaj tam…Warszawski dzień.... image WARSZAWA JAKĄ MOŻE BYĆ ZA 20,30...LAT image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Ajgor  Tu chodziło o określenie KOMITET OBRONY DONOSICIELI a to taki sam...
  • ZGADZAM SIĘ W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI Z OPINIĄ AUTORA
  • @Bohdan Ozerski  - nie jedynie tylko również .Upamiętnienie  tej wielkiej Bitwy Warszawskiej...

Tematy w dziale