12 obserwujących
404 notki
1705k odsłon
5679 odsłon

Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki

Wojciech Mann, fot. tvp.pl
Wojciech Mann, fot. tvp.pl
Wykop Skomentuj404

Po 55 latach pracy Wojciech Mann, legenda radia i telewizji, dziennikarz i krytyk muzyczny, żegna się z programem III Polskiego Radia. Jego decyzja ma związek z nieprzedłużeniem umowy dla jego antenowej partnerki Anny Gacek.

- Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział Wojciech Mann w rozmowie z "Gazetą Wyborczą”. Prezenter nie poprowadzi już piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki" i prawdopodobnie nie będzie miał okazji, by pożegnać się ze słuchaczami na antenie.

O odejściu Manna z Trójki mówiło się już od jakiegoś czasu. Dziennikarz w wywiadach krytycznie wypowiadał się o obecnej władzy.

W rozmowie z "GW" w 2017 r. Mann mówił m.in.: W sieci ludzie dzielą się 20-letnimi skeczami z „Za chwilę dalszy ciąg programu”, dopatrując się w nich zapowiedzi wielu rzeczy, które dzieją się teraz”. Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym.

- Koledzy zmuszeni do odejścia z Trójki. Słuchacze piszą, żebyśmy się nie poddawali, ale nie wiem, jak to będzie - mówił na antenie Mann po odejściu z Trójki Roberta Kantereita i Artura Andrusa .

Dziennikarze Trójki, z którymi anonimowo rozmawiał portal wirtualnemedia.pl, mówili, że  Mann był niewygodny dla władz, ale nieusuwalny, dlatego też zastosowano wybieg ze zwolnieniem jego radiowej podopiecznej Anny Gacek. W poniedziałek – jak podało Polskie Radio – Gacek wygasła umowa, a dziennikarka nie przyjęła żadnej innej propozycji. Z kolei relacji prowadzącej zamieszczonej w necie wynikało, że rozwiązano z nią umowę. 

Anna Gacek to wychowanka i przyjaciółka Wojciecha Manna, z którą prowadził od lat wtorkową audycję „W tonacji Trójki” . Gacek i Mann opublikowali wspólne oświadczenie na Facebooku. - Postanowiliśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia.

Mann - poza wtorkową audycja z Anną Gacek - prowadzi jeszcze „Manniaka po ciemku”, niedzielne „Piosenki bez granic” oraz piątkowe poranne wydanie „Zapraszamy do Trójki”.

Gacek natychmiast skomentowała na Facebooku  decyzję Manna: "Wojtku, jesteś - nigdy w czasie przeszłym - moją najlepszą radiową przygodą. To jest zaszczyt, pracować z Tobą, śmiać się z Tobą, nie zgadzać się (tylko muzycznie) z Tobą, śmigać po najwyższych poziomach błyskotliwości, by Ciebie tam spotkać, by Tobie dorównać" - napisała dziennikarka. 

Mann z dziennikarstwem radiowym związany jest od lat 60-tych XX wieku. Początkowo pracował w Rozgłośni Harcerskiej. Pod koniec lat 60-tych trafił do Trójki i związał z nią swoje radiowe losy. Prowadziłwiele autorskich programów, m.in. „Magazyn 4/4”, „Poranek z radiem”, „Muzyczna poczta UKF”, „W tonacji Trójki”, „Zapraszamy do Trójki”, „Bielszy odcień bluesa”, „Między dniem a snem”, „Manniak niedzielny”, czy (ostatnio) „Manniak po ciemku” i „Piosenki bez granic”. W latach 1985–1986 poprowadził też kilka wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. W 2006 powołany został w skład Akademii Muzycznej Trójki.

ja

Wykop Skomentuj404
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura