Syn Gowina nagrał antypisowską piosenkę w #Hot16Challenge2. Terlecki: To jakiś świr

Ziemowit Gowin w #Hot16Challenge2, fot. YouTube
Ziemowit Gowin w #Hot16Challenge2, fot. YouTube

Ziemowit Gowin, syn byłego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, przyjął wyzwanie w akcji #Hot16Challenge2" i nagrał teledysk, w którym ostro krytykuje rząd PiS. Utwór nosi tytuł „Państwo z dykty”.

Piosenka jest pełna wulgaryzmów. "Rządzi nami Zjednoczona Prawica. Mnie już od tego strzela k...ca. Jak tak dalej pójdzie. Totalna kaplica. Wy...lę stąd szybciej niż Kubica - rapuje syn polityka Porozumienia, które należy do Zjednoczonej Prawicy. 

Jeden z wersów brzmi: "państwo z dykty? Chyba z totalnego g...a". "Nie słuchaj tych bajerów, pogońmy razem PiS-owskich frajerów" - możemy dalej usłyszeć w nagraniu. Ziemowit Gowin odnosi się też do państwowej telewizji. Rapuje o tym, że "TVPiS jak w Korei propaganda". "Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda, stroszą pióra, udając piękne pawie, a w Polsce od dawna mamy bezprawie" - słyszymy dalej. Na końcu apeluje o postawienie "PiS-owcom politycznej mogiły". 

Zobacz teledysk [18+ ze względu na słowa powszechnie uważane za wulgarne]

Jarosław Gowin, pytany w Radiu Plus o komentarz do popisów syna, odpowiedział: - Syn jest zdolnym filozofem i jako ojciec bardziej jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż z osiągnięć wokalnych. Jest wolnym, dorosłym człowiekiem, ma prawo do swoich poglądów. Nigdy nie byłem fanem rapu, od wczoraj tym bardziej. Proszę pozwolić, że moją szczegółową recenzję tego utworu pozostawię do rozmowy z synem - dodał. 

Monika Olejnik w programie "Kropka nad i" próbowała jeszcze wyciągnąć coś więcej od b. wicepremiera, ale ten konsekwentnie odpowiadał, że "zostawia to sobie na rozmowę przy rodzinnym stole".

- Podoba mi się reakcja Gowina na piosenkę syna. Na spokojnie, z uśmiechem, z życzliwością dla syna i zrozumieniem odmienności jego poglądów - skomentował Tomasz Lis na Twitterze.

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Justyna Dobrosz-Oracz zapytała w Sejmie wicemarszałka Sejmu (PiS) Ryszarda Terleckiego, czy obejrzał klip Ziemowita Gowina. - To jakiś świr - odpowiedział Terlecki. - Przecież to syn premiera Gowina - zauważyła dziennikarka. – To nie wiedziałem – dodał wicemarszałek. 

Z kolei senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk, pytany o nagranie syna prezesa Porozumienia, przypomniał, że jako dziecko też krytykował ojca polityka. -  Nie wychodziłem z tym jednak na forum publicznym. Widzę tutaj chęć zaistnienia, niech każdy to sam oceni - powiedział w Radiu ZET. 


- Fajnie, ale czy nie za ostro ocenia kumpli swojego taty? Nie jestem też pewny czy Ziemowit rapując o "pajacach na górze" jest świadomy, że przekazuje bolesną prawdę o własnym ojcu - skomentował satyryk i lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba w Onecie.

#Hot16Challenge2 polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. W ramach akcji zbierane są pieniądze na pomoc służbie zdrowia w związku z pandemią COVID-19. Do akcji zainicjowanej przez rapera Solara dołączają kolejne osoby – politycy, dziennikarze, aktorzy, wokaliści i inni artyści. Wziął w niej udział również prezydent Andrzej Duda. 

ja

Lubię to! Skomentuj256 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura