Szef "Dziennika Zachodniego" zwolniony z Polska Press

Marek Twaróg, fot. Facebook/Profil Marka Twaroga
Marek Twaróg, fot. Facebook/Profil Marka Twaroga

Marek Twaróg już nie jest redaktorem naczelnym  „Dziennika Zachodniego” (Polska Press). Od początku maja szefem redakcji będzie Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice.

Informację o zmianach przekazał jeden z dziennikarzy "Dziennika Zachodniego", nazywając Twaroga "najlepszym naczelnym" gazety.

Według oficjalnych informacji Marek Twaróg odszedł za porozumieniem stron. W "Dzienniku Zachodnim" przepracował 11 lat. Wcześniej szefował „Gazecie Wrocławskiej”. 

-  Mam inną koncepcję tej gazety. Chcę doprowadzić do wzrostu sprzedaży i odwiedzalności w internecie, chcę się oprzeć na osobach, które znam i wiem, że mogą to zagwarantować - powiedziała w rozmowie z wirtualnemedia.pl Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press ds. redakcyjnych.

Dziennikarze i politycy związani z regionem śląskim są oburzeni tą decyzją. Twierdzą, że nastąpiła z powodów politycznych.  Jeszcze w marcu Twaróg mówił w jednym z wywiadów: - Do momentu, gdy będę mógł kierować redakcją, nie będziemy tubą żadnej partii.

"Jawne lekceważenie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z 8 kwietnia 2021 r. w sprawie wstrzymania koncentracji" - stwierdził w komentarzu Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, nawiązując do decyzji sądu ws. wstrzymania transakcji sprzedaży grupy Polska Press państwowemu koncernowi Orlen.

Nowym redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego" ma zostać Grzegorz Gajda - wynika z naszych informacji. To wieloletni dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy. Od 2002 roku związany jest z TVP Katowice jako dziennikarz odpowiedzialny m.in. za przygotowywanie i realizację programów publicystycznych. Od 2003 roku jest też dziennikarzem Radia eM.

ja


Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura