Sierocki w "Szansie na Sukces". TVP chwali się rekordową oglądalnością

Marek Sierocki w "Szansie na Sukces", fot. TVP.
Marek Sierocki w "Szansie na Sukces", fot. TVP.

Marek Sierocki zastąpił Artura Orzecha jako prowadzącego "Szansę na Sukces". Wyemitowano już dwa nowe odcinki programu z nowym prezenterem. Jeden z zespołem disco polo Boys, a drugi z opozycyjnym bardem Janem Pietrzakiem. TVP ogłosiła wielki sukces nowej odsłony "Szansy na Sukces".

Boys i Jan Pietrzak w "Szansie na Sukces"

Odcinek „Szansy na sukces” z udziałem Boys został wyemitowany w TVP2 w niedzielę 2 maja, a z Janem Pietrzakiem w poniedziałek 3 maja.

W programie z zespołem Boys wygrał taksówkarz ze Szczecina Daniel Dąbrowski, który zaśpiewał utwór „Jesteś szalona”, a w programie z Janem Pietrzakiem zwyciężyła wrocławianka Urszula Issel, który zaśpiewała utwór „Gdzie ci mężczyźni”. 

Telewizja Polska w komunikacie prasowym podała, że według danych Nielsen Audience Measurement ten pierwszy odcinek miał ponad 1,6 mln widzów, w piku - 1,9 mln, oraz 15 proc. udziału w oglądalności pasma (to najlepszy wynik programu w br.), natomiast ten drugi - 1,5 mln widzów, a w piku - 1,7 mln.

W komunikacie dodano, że odcinek z 2 maja utrzymał 79 proc. widzów „Koła Fortuny”, co jest drugim wynikiem od początku 2021 roku, a program „Szansa na sukces” z 3 maja 77 proc. widzów teleturnieju, co jest czwartym wynikiem w 2021 (średnia tegoroczna to 67 proc.) 

Telewizja Polska zaznaczyła, że nowe  odcinki „Szansy na sukces” z Markiem Sierockim miały wyższą oglądalność niż jego średnia widownia w marcu (1,5 mln) i kwietniu br. (1,4 mln), kiedy prowadzącym był jeszcze Artur Orzech.

"Wbrew hejterskim publikacjom zawistnych portali"

"Wzrost oglądalności majowych odcinków „Szansy na sukces” świadczy o właściwym doborze gości programu, który odpowiada gustom muzycznym i oczekiwaniom Widzów telewizji publicznej. Także zmiana prowadzącego jest korzystna dla wyników i prestiżu programu" - czytamy w komunikacie TVP.

"W związku z powyższym jakiekolwiek próby hejtu są zupełnie nieuzasadnione - oceniła TVP. "Wbrew hejterskim publikacjom zawistnych portali widzowie wybrali „Szansę na sukces” - podsumowała.

O programie i gustach muzycznych Polaków pokazano nawet osobny materiał w Wiadomościach TVP.

Dlaczego Sierocki zastąpił Orzecha?

Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem w drugiej połowie marca, po tym jak nie przyszedł na nagranie „Szansy na sukces”, choć wszyscy już na niego czekali. Według ustaleń „Super Expressu” Orzech musiał za to zapłacić kilkanaście tys. zł kary umownej.

Agentka Orzecha Magdalena Gatkowska wyjawiła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że otrzymała od Artura Orzecha SMS, w którym napisał, że odszedł z telewizji, bo "Pietrzak i Boysi to nie jest jego bajka". Sam Orzech napisał w mediach społecznościowych: "Panie Kurski, wiem doskonale jak mnie pan ceni ale nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i Pana Pietrzaka. Proszę Pana nie zamierzam już prowadzić szansy. Ma Pan inne gwiazdy".

W „Szansie na sukces” zastąpił go Marek Sierocki. Artur Orzech nie będzie też już komentował w TVP konkursu Eurowizja, w tej funkcji ma go zastąpić Teresa Szabłowska lub Marek Sierocki.

ja

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura