Były premier w rządzie PiS Kazimierz Marcinkiewicz stoczy walkę na gali Fame MMA

W jednym z pojedynków naprzeciw siebie staną Kazimierz Marcinkiewicz i Rafał Collins.
W jednym z pojedynków naprzeciw siebie staną Kazimierz Marcinkiewicz i Rafał Collins.
Fundacja Braci Collins organizuje pierwszą charytatywną galę Collins Charity Fight Night. Zobaczymy walki sportowców, celebrytów oraz przedsiębiorców. Jedno nazwisko wszystkich zaskoczyło - to były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Z kim będzie walczył Marcinkiewicz?

Oprócz Marcinkiwicza na ringu pojawią się utytułowani na świecie bokserzy wagi ciężkiej - Przemysław Saleta oraz Albert "Dragon" Sosnowski,  Piotr Świerczewski, a także fundatorzy Fundacji Braci Collins - Rafał oraz Grzegorz Collins. To jeden z nich powalczy z byłym premierem w rządzie PiS, a drugi z reprezentantem Polski w piłce nożnej.

Bracia Rafał i Grzegorz Collins to przedsiębiorcy i prezenterzy telewizyjni. Prowadzą fundację, która w ub. roku przekazała potrzebującym ponad 600 000 zł.


Polecamy:

Trzeba się przemóc, by uderzyć kogoś w twarz

- Kapitalny sport, zafascynował mnie. To zupełnie bezpośredni kontakt z człowiekiem i trzeba się przemóc, by uderzyć kogoś w twarz i dostać w twarz. To wymaga dużej dyscypliny – mówił Kazimierz Marcinkiewicz o swojej nowej, bokserskiej pasji w rozmowie z polsatnews.pl

Jak dodał, nigdy nie myślał o boksie, ale jest sportowcem. - Trenuję triathlon, uprawiam jogę, robię różne rzeczy. Jestem sportem zafascynowany, jak nie trenuję miesiąc, to nie wiem, co mam ze sobą zrobić. Mimo że mam sześćdziesiąt lat, to chcę intensywnie żyć. Dlatego sport jest taki ważny – mówił były premier.

Marcinkiewicz tłumaczył, że po napisaniu krytycznego listu do Jarosława Kaczyńskiego, zrozumiał, że "to co wyprawia jest beznadziejne, że idzie naprawdę w złym kierunku".

– Wystąpiłem z PiS i naprawdę wtedy poczułem, że wróciłem do wolności. Że jestem wolnym człowiekiem, wreszcie mogę mówić to, co myślę, a nie to co oni myślą. A nie co powinienem myśleć, bo jestem razem z nimi. Dziś politycy nie są wolnymi ludźmi. Mówią to, co jest podporządkowane pod ich politykę, pod dochapanie się do koryta - mówi były polityk w rozmowie z polsatnews.pl.

Collins Charity Fight Night - pozostałe walki

Mariusz "Radzik" Radziszewski, znany m.in. z udziału w reality show o zawodnikach MMA "Tylko jeden" zmierzy się z Rafałem "Tito" Krylą, a aktualny mistrz KSW wagi piórkowej Sebastian Przybysz podejmie Szymona "Taxi Złotówę" Września, twórcę internetowego, który z impetem wdarł się do środowiska sportowego pokonując m.in. Marcina Najmana czy Bonusa BGC.

Zobaczymy także spotkanie bokserskie Łukasza Kosiary oraz Pawła Kalety, reprezentantów Polski na arenie miedzynarodowej w paraboxingu. Sportowe emocje zapewnią także doświadczone panie Hanna "Tyson" Gujwan oraz Monika Porażyńska, które zaprezentują swoje umiejętności w kickboxingu - zapowiadają organizatorzy. 

Marcinkiewicz MMA - gdzie oglądać?

Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji Braci Collins. Zebrane środki z licytacji, która odbędą się podczas przerw w walkach dofinansują projekty skierowane przede wszystkim do dzieci oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. 

Collins Charity Fight Night odbędzie się 2 czerwca w Champions Sports Bar warszawskiego hotelu Marriott. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można śledzić również online – na Playerze. Walki komentować będą: Edward Durda oraz Agnieszka Rylik.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport