70-latek nie próżnuje na emeryturze. Został youtuberem, a jego filmy ogląda rzesza młodych

Chezjusz  udowadnia, że youtuberem można zostać w każdym wieku. Screen: YouTube/Chezjusz
Chezjusz udowadnia, że youtuberem można zostać w każdym wieku. Screen: YouTube/Chezjusz
W obecnych czasach dla nikogo już nie powinno być zaskoczeniem, że nastolatek na pytanie, kim chciałby zostać w przyszłości, odpowiada: „YouTuberem”. 70-latek udowadnia jednak ostatnio, że publikowanie filmów, to nie jest tylko rzecz dla młodzieniaszka.

Mowa o „Chezjuszu”, ponieważ tak przedstawia się pan, który od ponad siedmiu miesięcy publikuje filmy w serwisie YouTube. Ma on 70 lat i jest emerytowanym górnikiem.


Do tej pory opublikował 50 materiałów i otrzymał 122 tys. subskrypcji. Jego ostatni film znajduje się na 16. miejscu na „Karcie Na Czasie” w kategorii „Gry” (stan na 15.07.2021, 13:09).

Fan Minecrafta

„Chezjusz” ma już ponad 670 tys. wyświetleń łącznie, a jego ostatnie trzy materiały zgromadziły ponad stu tysięczną widownie. Mężczyzna zajmuje się głównie graniem w grę wideo Minecraft, która ma jedną z największych społeczności graczy na świecie.

Oprócz grania, youtuber opowiada o swoim życiu i odpowiada na pytania widzów zawartych w ramach Q&A. Co najważniejsze, twierdzi, że chce się rozwijać, nabywać nowe umiejętności i nadal publikować filmy na YouTube.
image

„Genialna robota!”

Materiały 70-latka spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem. Szczególnie w ostatnim czasie, gdy internauci udostępniają  i przesyłają sobie jego filmy m.in. za pośrednictwem platform Instagram i TikTok. „GENIALNA ROBOTA!”, „Kogoś takiego fajnego i spokojnego na polskim YouTube nam brakowało” – to tylko nieliczne komentarza użytkowników YT. Niektórzy są w stanie także płacić za udostępniane im przez starszego mężczyznę treści.
image

Budowanie relacji, pomimo wieku

„Chezjusz” tworzy wyjątkową więź ze swoimi widzami, którzy w większości są od niego dużo młodsi. „Hej! Witam Was. Jak zdrówko? Mam nadzieję, że jest, bo u mnie jak najbardziej w porządku” – zaczyna swoje materiały mężczyzna.

70-letni youtuber stwarza rozrywkę i wywołuje pozytywne emocje u młodych osób, ale może też być inspiracją dla starszych. Jeżeli nie do założenia swojego kanału na YouTube, to prowadzenia aktywnego życia na emeryturze. W końcu „Chezjusz” sam twierdzi, że wszystko jest „dla młodszych i tych starszych”.

Zachęcamy do dzielenia się własnymi pomysłami i przemyśleniami.

DS

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości