Robotnik włożył kapsułę czasu w otwór wentylacyjny. Jest tam przesłanie do Putina

fot. Facebook
fot. Facebook
Pracownik budowlany, nazywający się płytkarzem, 8 kwietnia 2022 r. zrobił kapsułę czasu i pochwalił się nią w mediach społecznościowych. Jaki przekaz chciał zostawić potomnym?

Kapsuła czasu to pojemnik lub miejsce, w którym umieszcza się różne przedmioty bądź informacje przeznaczone dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza archeologów, antropologów i historyków. Kapsuły czasu zwykle tworzy się i ukrywa podczas ważnych wydarzeń, jak np. wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę, albo na przykład osadza w hełmach kościelnych wież przy okazji ich remontu. 

Swoją pamiątkę postanowił zostawić również anonimowy pracownik budowlany. Jego "klepsydra czasu" robi karierę w mediach społecznościowych. "Płytkarz", jak się podpisał (a więc nie był z Krakowa, bo tam są "fliziarze"), liścik do przyszłych pokoleń włożył do  bezkaucyjnego opakowania szklanego (czytaj: do butelki po wódce), które ukrył w kanale wentylacyjnym  w remontowanym mieszkaniu. 

Jak czytamy na facebookowym profilu Głos ulicy - prywatne komunikaty w przestrzeni publicznej: "W krótkim liściku zawarł informacje o swoim stanowisku pracy, dacie depozytu i opis dzisiejszej sytuacji krajowej i geopolitycznej. Całość zakończył lekko prześmiewczym zapewnieniem o naszej społecznej niezłomności". 

Co tam jest napisane" "Płytkarz, wj...e w kanał wentylacyjny dnia 8.04.2022. W PL inflacja jak ch... Wojna na Ukrainie. Putin to ch... Nie poddajemy się. Żyjemy XD".

A Wy co byście napisali w swojej kapsule czasu?

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości