10 obserwujących
438 notek
1867k odsłon
5799 odsłon

Owczarek kaukaski - powołany do stróżowania gigant

Owczarek kaukaski.
Owczarek kaukaski.
Wykop Skomentuj9

Owczarek kaukaski to olbrzym pokryty grubym futrem. Jest bardzo niezależny i samodzielny, dlatego najbardziej nadaje się do ochraniania terenu.

Ta rasa psów pochodzi z Kaukazu i Uralu, gdzie od dawna używa się ich do pilnowania wypasanych zwierząt. Dlatego też stróżowanie to prawdziwe powołanie owczarków kaukaskich i sprawdzają się w tym idealnie. Owczarki kaukaskie to jedna z najstarszych ras psów.

Zobacz też: Dog niemiecki - największy pies na świecie

image
Owczarek kaukaski to olbrzym pokryty grubym futrem.

Charakter owczarka kaukaskiego

Owczarek kaukaski imponuje wyglądem. To masywny pies, silnie umięśniony. Wyglądem przypomina niedźwiedzia. Krąży nawet legenda, że pewien pan kupił na Stadionie Dziesięciolecia od handlarza zza wschodniej granicy zwierzę, które miało być szczeniakiem owczarka kaukaskiego, a okazało się… małym niedźwiadkiem.

Owczarki kaukaskie są wierne i przywiązane do właściciela. Każdy intruz, jaki pojawi się na ich terenie, zostanie przepędzony. Są bardzo czujne i reagują na każdy szmer. Kaukazy to psy niezbyt hałaśliwe. Są opanowane i spokojne.

Kaukazy to psy dumne i niezależne. Są przyzwyczajone do ciężkiej pracy, bo rzez wieki pracowały samodzielnie, strzegąc stad owiec lub bydła przed wilkami i niedźwiedziami. To ukształtowało ich osobowość. 

image
Kaukazy to psy dumne i niezależne.

Idealny opiekun owczarka kaukaskiego

Owczarki kaukaskie nie są psami dla każdego. Trzeba być dobrze zaznajomionym z wymaganiami tej rasy i gotowym na dużo wyrzeczeń.

Mają opinie trudnych w prowadzeniu i wymagają doświadczonego opiekuna. Potrzebują sporo ruchu. Nie powinny być trzymane w miejskich blokowiskach, bo one naprawdę się do tego nie nadają. Mają obfitą szatę, bo przystosowały się do życia w niższych temperaturach i najlepiej czują się na wybiegu.

Z psami rasy owczarek kaukaski trzeba się zaprzyjaźnić i traktować je po partnersku, tylko wtedy pozwolą właścicielowi na objęcie przywództwa w stadzie.

image
Owczarki kaukaskie mają opinie trudnych w prowadzeniu i wymagają doświadczonego opiekuna

Zobacz także podobne rasy psów:

Inteligentny stróż. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o owczarkach podhalańskich
Owczarek niemiecki. Pies służbowy, wierny domownik, niezły rozrabiaka
Alaskan malamute - psi sportowiec, łagodny wilk

źródło: psy.pl

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości