Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1083 notki 931310 odsłon
maia14, 27 stycznia 2017 r.

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"

692 18 0 A A A

Byłam w kinie na filmie pt. "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", w reż. Marii Sadowskiej, wg scen. Krzysztofa Raka. I nie żałuję.

Film jest opowieścią o życiu pani dr seksuolog, począwszy od czasów II wojny światowej.

Jednak najważniejsze dotyczy jej walki o uświadomienie seksualne - szczególnie kobiet - jak i wydanie książki w temacie..., a czas komuny był przecież pruderyjny i w tym podobny do czasu, gdy ortodoksi katoliccy mają wpływ na rządzących.

Michalinę Wisłocką gra Magdalena Boczarska i robi to rewelacyjnie, odtwarzając i młodszą i starszą panią doktor.

Męża Wisłockiej gra Piotr Adamczyk, ale prawdziwą perełkę aktorską stworzył Eryk Lubos, grający Jurka /kapitana/, którego chyba Wisłocka najbardziej pokochała i którego stratę najtrudniej przeżyła.

W filmie występuje cała masa i innych świetnych aktorów, którzy też stworzyli krwiste postacie, nawet, gdy tylko przez chwilę zaistnieli na ekranie. I są to: Stenka, Gruszka, Kot, Szyc, Mecwaldowski, Jakubik...

Fabułę prowadzi muzyka skomponowana przez Radzimira Dębskiego, ale są tam też utwory z czasu, który aktualnie towarzyszy wydarzeniom.

Zdjęcia są autorstwa Michała Sobocińskiego i są niesamowicie prawdziwe w nawiązaniu do okresów z życia Wisłockiej, o których film opowiada, patrz choćby dawny Bazar Różyckiego w Warszawie.

Oglądając ten film nie nudziłam się, a miałam powody do uśmiechu, ale i do wzruszenia. Odnalazłam też w walce dr Michaliny te same wątki, o które znów kobiety muszą walczyć, aby nie czuć się przedmiotowo.Opublikowano: 27.01.2017 20:16.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To fakt. Taki chce - na siłę - pokazać...
  • Różni zakompleksieni chłopcy, którzy znaleźli miejsce przy PiS-ie, teraz poczuli władzę i...
  • Możliwe, że to ktoś "życzliwy" doniósł. Sprawdź, czy nie masz tam wroga.

Tematy w dziale Kultura