Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1083 notki 931310 odsłon
maia14, 23 kwietnia 2017 r.

"Bikini Blue"

655 19 0 A A A

Film pt. "Bikini Blue"  - w reż. Jarosława Marszewskiego /i z jego scenariuszem/ - mnie zaciekawił, bo obsada jest głównie brytyjska, ale najważniejszym "rodzynkiem" jest jednak polski aktor, Tomasz Kot.

Rzecz zaczyna się w 1953 r. w Blackpool. Oto widzimy szpital, w którym pracuje też położna, żona Polaka i matka jego maleńkiego synka, Dora Szumski /gra ją Lianne Harvey/. Po jednym z dyżurów informuje ona, iż wybiera się do męża, Eryka Szumskiego /Tomasz Kot/. Po czym oddaje synka pod opiekę siostry, Sary /Tilly Gaunt/, wsiada na motor i jedzie... Po drodze trafia na policjanta /Lee Ross - kilka razy przewija się podczas akcji filmu, kontrolując.. , czasami dodając "dykteryjki"/.

Dora w końcu dojeżdża na miejsce, którym okazuje się szpital psychiatryczny dla b. polskich żołnierzy, którzy wg miejscowego doktora, Lipmana /Lech Mackiewicz/, do Polski nie mogą wrócić, bo czekałoby ich tam aresztowanie, a w Brytanii są... intruzami. Można "zwariować".

Spotkanie Dory z mężem, to radość i ból, bo też okazuje się, że prawda jest bardziej skomplikowana, niż początkowo mogło to wyglądać. I się dzieje...

W filmie "Bikini Blue" kadry /autorstwa Jacka Podgórskiego/ wyglądają jak ze starych fotografii. I mamy w nich różne odcienie szarości, ale i np. nasycenie intensywną czerwienią. Ciekawe są też różne kąty kamerowania.

Obraz dopełnia muzyka, Bartosza Chojeckiego, pełna "koloru" i często pozytywnej energii.

Ten film jest nierówny. Nawet Kot jest nierówny, ale straty czasu nie ma.

Opublikowano: 23.04.2017 20:00.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To fakt. Taki chce - na siłę - pokazać...
  • Różni zakompleksieni chłopcy, którzy znaleźli miejsce przy PiS-ie, teraz poczuli władzę i...
  • Możliwe, że to ktoś "życzliwy" doniósł. Sprawdź, czy nie masz tam wroga.

Tematy w dziale Kultura