Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1083 notki 931310 odsłon
maia14, 7 lipca 2017 r.

"Volta" - Braciak /Kazimierz Dolny/ rządzi

505 12 0 A A A

Zapowiedź filmu Juliusza Machulskiego /scenariusz i reżyseria/ pt. "Volta" narobiła smaku. A cały film... jest mniej udany, choć gra w nim plejada - zdolnych - polskich aktorów.

Fabuła zasadza się na znalezionej przez Wiki /Olga Bołądź/, w lubelskim mieszkaniu jej dziadka - Jana Krone /Tomasz Kot/, koronie... Kazimierza Wielkiego. I jest ktoś, kto chce jej to znalezisko odebrać, czyli: Bruno Volta /Andrzej Zieliński/, spin doktor, który organizuje też kampanię prezydencką... Kazimierzowi Dolnemu /Jacek Braciak/.

Volta ma dziewczynę, Agę /Aleksandra Domańska/ oraz ochroniarza, "Dychę" /Michał Żurawski/.

Koroną zainteresowana jest również "doktor Dąbrowska" /Joanna Szczepkowska/. A w intrydze bierze udział Marta Zawistowska /Katarzyna Herman/. Są też np.: Jędrek /Cezary Pazura/, od wymuszeń i mordobicia; właścicieł stacji tv /Krzysztof Stelmaszyk/; Janko z Czarkowa /Robert Więckiewicz/, przy cofnięciu w czasie.

Sącząca się muzyka w filmie "Volta" jest autorstwa Bartosza Chajdeckiego, natomiast - intensywnie nasączone kolorami - zdjęcia, to praca Arkadiusza Tomiaka.

Powiem szczerze, że miałam większe oczekiwania względem tego filmu. Myślałam, że będę częściej wybuchać śmiechem, a nie głównie wtedy, gdy na ekranie pojawiał się Dolny czyli Braciak /leżał krzyżem; dywagował na temat dziadów, którzy nas w kraju zewsząd otaczają; stał na zydelku... w koronie, bo prezydentura, to miał być tylko etap w drodze do ogłoszenia siebie królem/. I niby była w filmie zarysowana intryga, ale jakoś mało było w tym humoru sytuacyjnego oraz rytmu, choćby przy wchodzeniu czy przechodzeniu w różne epoki. Jednak dla samego Braciaka-Kazimierza Dolnego, warto było iść do kina.


Opublikowano: 07.07.2017 20:28.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To fakt. Taki chce - na siłę - pokazać...
  • Różni zakompleksieni chłopcy, którzy znaleźli miejsce przy PiS-ie, teraz poczuli władzę i...
  • Możliwe, że to ktoś "życzliwy" doniósł. Sprawdź, czy nie masz tam wroga.

Tematy w dziale Kultura