Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1076 notek 926837 odsłon
maia14, 4 sierpnia 2017 r.

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet"

507 20 0 A A A

Dzieło życia, tak był reklamowany film Luca Bessona /reżyseria i scenariusz/ pt. "Valerian i Miasto Tysiąca Planet", zresztą dedykowany jego ojcu. Sprawdziłam...

Akcja filmu zaczyna się - kosmicznie - w roku 1975 i toczy się przez rok 2020, 2050 i... 400 lat później. Jest współegzystencja i np. podawanie sobie rąk lub innych "kończyń" przez ludzi oraz innych kosmitów.

Jest - perłowa - planeta szczęśliwości, gdzie się bierze, ale i oddaje... naturze. Ale następuje moment, gdy swoje burzenie przenoszą tam ludzie i giną jej mieszkańcy, a tylko części udaje się uciec... zdyzelowanym statkiem kosmicznym.

Jest też ogromna stacja kosmiczna, na której żyją różni kosmici, w tym i ludzie. Lecz w pewnej jej części coś nie współgra z pozostałymi "elementami" i trzeba rozwikłać tajemnicę. Biorą w tym udział major Valerian /Dane DeHaan/, sierżant Laureline /Cara Delevingne - dobra jest/, artystka Bubble /Rihanna/, rozrywkowy Alfons Jolly /Ethan Hawke/, generał Okto-Bar /Sam Spruell/, ale i podejrzany komandor Arun Filitt - taki "prezes" , który najlepiej wie... - /Clive Owen/.

Muzykę do filmu "Valerian..." skomponował - popularny pośród reżyserów - Alexandre Desplat, ale są też utwory innych twórców, np. Davida Bowie czy Bobba Marleya. A zdjęcia stworzył - też znany - Thierry Arbogast.

Film "Valerian i Miasto Tysiąca Planet", to bogate - kosmiczne - widowisko. Fabuła nie jest specjalnie głęboka, ale jest akcja, jest napięcie, humor oraz uczucie. Nie ma nudy.


Opublikowano: 04.08.2017 18:42.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie chcą chronić słabszych, bo tylko tych - sami - mają odwagę okładać. A takich kiboli...
  • @ŻYWICA No właśnie.
  • Tak, tragikomicznie. Yajo i Jojo, to ludzie prezesa- posła. A ten przebił wszystkich swoim...

Tematy w dziale Kultura