Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
67 obserwujących 1187 notek 1011444 odsłony
maia14, 12 stycznia 2018 r.

"Pasażer" dojeżdżający do pracy...

373 17 0 A A A

"Pasażer" /"The Commuter"/, to film wyreżyserowany przez Jaume Collet-Serra. Scenariusz, to praca zbiorowa: Byrona Willingera, Philipa de Blasi i Ryana Engle.

Głównym bohaterem jest tu Michael MacCauley /gra go Liam Neeson/, były policjant, a od 10 lat pracujący w branży ubezpieczeniowej. Ma żonę Karen /Elizabeth McGovern/, wybierającego się na studia syna, ale też dwa kredyty hipoteczne oraz - już - 60 lat. I nagle... traci pracę.

Michael po otrzymaniu zwolnienia z pracy jedzie pociągiem - jak od 10-ciu lat - do domu. Spotyka tam różnych znajomych, a także pewną nieznajomą, Joannę /Vera Farmiga/, która go namawia, aby wszedł... w grę i rozpoznał osobę, która nie pasuje do reszty pasażerów pociągu, za co ma dostać ... 100 tys. dolarów. I z ciekawości wchodzi...

Warto też wspomnieć o - niby - przyjacielu Michaela ... Alexie /Patrick Wilson/ czy o kapitanie Hawthorne /Sam Neill/. Jest też Walt /Jonathan Banks/, współpasażer i Sofia... /Ella-Rae Smith/.

Muzyka w filmie "Pasażer" to praca Roque Banos, a zdjęcia to dzieło Paula Camerona - niesamowite z pociągu i... katastroficzne.

Dobrze się ten film ogląda, bo akcja jest wartka i trzyma widza w napięciu. Pociąg sunie po torach, a potem... "koniec świata" ... i odwrócenie sytuacji. Ale, to trzeba samemu odczuć i zobaczyć.

Opublikowano: 12.01.2018 20:42. Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 20:51.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Piekielny - No właśnie. I, aż puchnie z tego "zarobienia".
  • Dojna zmiana kroi państwo i nasze podatki, dla siebie. I sam prezes skroił na początku...
  • @Stary - Bo w Formule dziś liczą się - głównie - pieniądze sponsora, a umiejętności...

Tematy w dziale Kultura