Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
67 obserwujących 1171 notek 993256 odsłon
maia14, 16 marca 2018 r.

"Do zakochania jeden krok" - w każdym wieku

699 8 0 A A A

"Do zakochania jeden krok" /"Finding Your Feet"/, to film wyreżyserowany przez Richarda Loncraine'a. Natomiast autorami scenariusza są Meg Leonard i Nick Mooncroft.

Miała być komedia i była, choć jest tam też spora dawka interesującej - smutniejszej - huśtawki nastrojów.

I tak: jedna z bohaterek, Sandra/gra ją Imelda Staunton/, to kobieta z bogatszej części społeczeństwa brytyjskiego. Jej mąż, Mike /John Session/ jest odznaczony przez Królową, co jego żonie pozwala mienić się... Lady. I jest przyjęcie domowe, na którym owa Lady odkrywa, że jej sztywny mąż gzi się /od pięciu lat/ z jedną taką...

Sandra opuszcza swój bogaty dom i udaje się do siostry, Bif /Celia Imrie/, z którą nie widziała się 10 lat i która zamieszkuje w raczej biedniejszej części Londynu.

Początkowo Sandra patrzy na siostrę i jej przyjaciół z góry, ale po pewnym czasie odkrywa właśnie pośród nich, że może być jeszcze pięknie, a nawet da się zrealizować swoje dawne marzenie, czyli... taniec.  No i... do zakochania jeden krok, gdy np. na mistrza ciętej riposty, Charlie'go /Timothy Spall/ spojrzy się z sympatią.

W filmie "Do zakochania jeden krok" są przyjemnie zdjęcia, szczególnie te z różnych części Londynu, a także z Rzymu, które są autorstwa Johna Pardue. A muzyka, to praca Michaela J. McEvoy'a, choć w filmie są też i dawne - przyjemne - piosenki innych twórców.

Ten film rozgrywa się pośród - głównie - starszych ludzie, w wieku emerytalnym, a są oni wciąż głodni życia i gotowi na zaczynanie od początku. Każdy z nich ma swe smuteczki, swój bagaż nieszczęść, ale chce iść dalej, a kres marzeniom może przynieść... jedynie śmierć, choć i w tym wypadku niektórym udaje się zejść... z uśmiechem na ustach.

Sporo pozytywnej energii, którą warto poczuć.


Opublikowano: 16.03.2018 17:34. Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 19:53.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern - O, i to jest dobra idejka.
  • Prawdy to radyjko nie ukryje. I tylko popadło w śmieszność.
  • @bravo01 - W sprzyjających okolicznościach takie budzenie może dotknąć każdy naród.

Tematy w dziale Kultura