73 obserwujących
1313 notek
1110k odsłon
717 odsłon

"Ukryta gra" - intryga i emocje...

Wykop Skomentuj14

"Ukryta gra", to film wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego, do jego oraz Marcela Sawickiego scenariusza.

Akcja rozgrywa się w roku 1962. Wtedy to ma miejsce kryzys kubański, gdy USA i ZSRR szachują się użyciem broni atomowej.

Główną postacią w filmie jest Joshua Mansky /gra go Bill Pullman/, profesor matematyki, ale też genialny szachista i karciarz, który czasami odlatuje... z alkoholem. I pewnego dnia zostaje on porwany z USA, przez służby i przewieziony do Warszawy, do amerykańskiej ambasady. Ma zagrać z wybitnym radzieckim szachistą, w zastępstwie innego Amerykanina, króry zginął...

Joshua Mansky ma kontakty z amerykańskimi agentami: z agentką Stone /Lotte Verbeek/ i agentem White'm /James Bloor/.

A szachowy mecz ma odbyć się w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie dyrektorem jest Alfred... /Robert Więckiewicz- świetny/, z czasem kompan do wódki Mansky'ego. I się toczy, przez pięć partii meczowych, pod czujnym okiem służb radzieckich, z gen. majorem Krutowem /Aleksey Serebryakov/ na czele. 

Rozwija się też intryga z... kimś poszukiwanym i trudnym do rozpoznania, przez służby... Akcja się rozwija, a napięcie rośnie.

W tym filmie są świetne zdjęcia Pawła Edelmana: mroczne, z ciekawymi najazdami kamerą. Natomiast autorem scenografii jest Allan Starski, który zbudował klimat Warszawy lat 60-tych. No i muzyka... autorstwa Łukasza Targosza, chwilami irytująca, ale podkręcająca akcję.

Film "Ukryta gra" to dobre kino akcji, z inrygą, którą uważny widz potrafi rozwiązywać sam, jeszcze przed całkowitym jej odkryciem przez twórców filmu.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura