makroman - Maciej Czernik makroman - Maciej Czernik
117
BLOG

Panstwo w/g Platformy

makroman - Maciej Czernik makroman - Maciej Czernik Polityka Obserwuj notkę 11

Prezydium Sejmu odrzuciło kandydaturę Antoniego Macierewicza na członka komisji do sprawa wyjaśnienia okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Niby żadne curiosum, bo Macierewicz, faktycznie osobą spokojną i bezkonfliktowa nie jest - ale to samo można powiedzieć o jego platformowym "bliźniaku" Stefanie Niesiołowskim (któremu jego cechy osobowości nie przeszkadzają pełnić jednej z najważniejszych funkcji w państwie.

Prezydium sejmu odrzuciło też wniosek Zbigniewa Wassermanna, odnośnie  zastrzeżeni PiS wobec Marka Biernackiego który, jako szef MSWiA powołał Adama Rapackiego na zastępcę Komendanta Głównego Policji, (to on nadzorował śledztwo ws. śmierci Olewnika).

Mówiąc bardziej prosto - Platforma robi co chce i dufna w siłę głosów swoich i koalicjanta, tudzież cichej współpracy z SLD (bo się postkomuniści bardziej boją PiS niż ewentualnego niebytu - z niebytu jeszcze można wyjść, jak się warunki zmienią, a z kicia już znacznie ciężej).

Prawda o śmierci Olewnika, podobnie jak inne afery i draństwa III RP jest przy tym traktowana jako coś bardzo niewygodnego!

Nie udało się utrącić PiSu raportem Julii Pitery (taj tajnym że nawet chyba sama go nie czytała), nie udało się niczego wykazać komisji d/s śmierci Barbary Blidy, nie udowodniono przestępstwa Ziobrze...

Natomiast, jest raczej pewne że komisja D/S Olewnika, wyjaśni wiele ciemnych sprawek, ujawni machlojki i co najważniejsze...nazwiska ludzi którzy maczali w tym palce, a dziś dzięki rządom platformy, znów wracają do establishmentu i to o ochronę ich interesów chodzi najbardziej.

Macierewicza utrącić było stosunkowo łatwo, przeciwko Wassermanowi już wysuwa sie argumenty, ze był w czasie gehenny Olewnika prokuratorem krajowym (tak jak by to on nadzorował to śledztwo, miał wpływ na dobór personalny funkcjonariuszy itp.), wszystko to by rozmyć wyniki pracy komisji i  nie dopuścić do zbyt głębokiego szukania drugiego...politycznego tła całej tragedii.


zaczepny

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (11)

Inne tematy w dziale Polityka