Blog
Cichy kącik
J.a-kobieta
J.a-kobieta Jestem sobą i to mi odpowiada☻
6 obserwujących 144 notki 75332 odsłony
J.a-kobieta, 25 lipca 2017 r.

Astroturfing

218 15 0 A A A

Pierwszy raz spotkałam to określenie na @Twitter`ze i przyznam, że nie wiedziałam co to takiego. Dopiero internet mnie uświadomił.

"Astroturfing – anglojęzyczny eufemizm służący do nazwania pozornie spontanicznych, obywatelskich organizacji lub inicjatyw podejmowanych w celu wyrażenia poparcia albo sprzeciwu dla idei, polityka, usługi, produktu, wydarzenia."

Jak tak poszukać dokładniej, to wychodzi na to, że 

"Astroturf to marka trawy sprzedawanej w USA (chodzi o taką trawę z trawnika) i właśnie do wysiewania trawy autor terminu porównuje inżynierię społeczną stosowaną w polityce. Z Astruturfingiem mamy więc do czynienia, kiedy pozornie obywatelskie inicjatywy, okazują się oddolnie zorganizowanymi manifestacjami politycznymi."

Nie rozumiem dlaczego jedni mogą stosować to astro coś tam, a inni nie? dlaczego jednych się o to oskarża, gdy drudzy też go stosują?  Jedni na drugich pokazują palcem, a fe.

Ostatnio z czymś takim mieliśmy do czynienia 22.07 i 23.07 i zostały zaprzęgnięte w celu tzw. boty, by siać zamieszanie. Nawet sama widziałam i czytałam, jednak nie zainteresowało mnie to specjalnie, choć ta wzmianka, że astro- jest zakazany w USA i UK wydała mi się dziwna, choć nie wiem jak jest naprawdę.

Nawet nie można tego podciągnąć pod bunt, a raczej pod manifestacje, gdy ludziom się coś nie podoba, i wychodzą, by dać temu wyraz, jednak rozumiem, że używa się wszystkich chwytów, by takie manifestacje ośmieszyć i zdyskredytować, gdy nie są po myśli rządzących. 

Jedna ustawa o organizacji sadów powszechnych została podpisana i gdy zmieni się rząd, a wraz z nim MS, to będzie trwać zabawa z wymianą jednych sędziów na drugich. I tak będą się bawić naszym kosztem, a czy nam coś to da pozytywnego, wątpię. Nie tędy droga. 

image

Opublikowano: 25.07.2017 10:27. Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 10:32.
Autor: J.a-kobieta
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dla mnie - Życie jest czymś najlepszym, co mogło mi się przytrafić kiedykolwiek Flag Counter image image Nie pozwalam, by ktoś korzystał z mojej pozytywnej energii, nie dając nic w zamian

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zdublowała ci się notka 
  • A ja ci powiem, że ogólnie całe te mistrzostwa są przereklamowane, nudne i kiepskie.
  • @abelart  Ponieważ dobrze zaprezentowali się w fazie grupowej. Byli zgraną drużyną....

Tematy w dziale Społeczeństwo