Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
91 notek
77k odsłon
  36   0

Piąty element - splątanie rozróżnienia w jedności

Ruch zwany Wszechświatem

Przesłanka: logodygmat.

Logodygmat - odkrycia naukowe można dokonać tylko w poszukiwaniu jedności.

W tym ułożeniu ideą jednego w różnych ułożeniach jest kubit o symbolicznym ukazaniu cyfrowym: 11, 01, 10, 00. Czteroelementowy opis jest znany od dawna w ułożeniu helleńskich żywiołów - ziemia, woda, ogień, powietrze (wiatr). Ich istota rzeczy ma być jakoby ukryta w piątym elemencie - kwintesencji. Jeżeli ułożymy więcej "kubitogramów", to czy będzie więcej kwintesencji, dla każdego ułożenia jedna, czy byłaby ostatecznie tylko jedna - kwintesencja?

Ułożenia:

  • Czterej jeźdźcy Apokalipsy
  • cztery zasady DNA
  • czterowymiarowa czasoprzestrzeń
  • cztery fundamentalne oddziaływania

Piątym żywiołem często wskazywany jest substancjalny eter. Mit o piątym elemencie nie ujawnia się w interwale czterowymiarowej czasoprzestrzeni:

image

Zatem piąty element nie jest bytem odrębnym, a jedynie efektem dopasowania rozróżnienia czteroelementowego.

image

W domenie logodygmatu ruch przemieszczania się struktury materialnej, np., atomu, molekuły, ..., kosmolotu, nie jest możliwy szybciej od prędkości światła, czyli ruch elektronu i fotonu to jest ta sama forma ruchu różniąca się w bycie maksymalną w naturze szybkością przemieszczania. W naturze występuje tylko jedna forma ruchu. Jedna forma ruchu wskazuje na jeden Wszechświat. Odkrycia naukowe można dokonać tylko w poszukiwaniu jedności. Tylko to co jest tym samym oddziałuje ze sobą. Zatem jeżeli A i B jest rozróżniane i oddziałują ze sobą, to oznacza, że A i B posiadają coś takie same.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale