Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
259 notek
101k odsłon
  42   0

Jak popychałem świat w przestrzeń kosmiczną? /10./

Elektrownia Siersza wedle środka Wawelu i Spodka
Elektrownia Siersza wedle środka Wawelu i Spodka
Jeżeli będzie podjęte to przedsięwzięcie, to Kraków będzie w świecie bardziej znany od Oświęcimia i wzmocni impet innowacji w regionie "Małopolska - Śląsk" wraz z możliwością promocji koncernów paliwa i energii oraz potencjalnie inspirując kreatywną przyszłość w Warszawie.

Kultura, Blogi

Spotkała mnie kiedyś myśl:
"popchnąć świat w kosmos"

Przesłanka: na początku była idea.

*

Dawno temu. Nie wiem czy uczyniła to przypadkiem lub spontanicznie albo z zamiarem? Parę lat po tym jak ludzkość wylądowała na Księżycu w świecie zdarzył się kryzys naftowy. O lądowaniu na Księżycu usłyszałem w szkole podstawowej, a o kryzysie naftowym przeczytałem w gazecie oddanej na makulaturę zbieraną w szkole średniej. Dziwne? Człowiek udaje się na Księżyc, a nie ma paliwa do samochodów. Coś ta kosmiczna przyszłość nie jest pewna na Ziemi. I tak się idea kosmicznej przyszłości ludzkości z energią na Ziemi splątała i przy różnych wiadomościach przypominała. Produkcja i usługi związane z utrzymaniem ludzi poza Ziemią muszą być w gospodarce niezależne energetycznie. Z czasem ułożyła się z niej idea hydroelektronowa o wymuszeniu w zbiorniku konfrontacji oddziaływania cząsteczek wody z dodanymi elektronami. Może z tego byłaby metoda energetyczna niezależna od paliw kopalnych? W podręcznikach o tym nie było. Pomysł na hobby.

Jednak zdarzyło się, że pewien polityk powiedział mi abym "wymyślał coś z niczego na taśmę" w związku z możliwością ułożenia współdziałania AGH i UNDP (ONZ) w idei "jōhōka shakai", w domenie "Autostrada Firm Nowych Technologii". I w scenariuszu wejścia do UE ułożyła się idea przedsięwzięcia transferu do Polski projektu z USA dla rozwoju gospodarki cyfrowej w Europie Środkowo-Wschodniej w oparciu o badania naukowe i autonomiczny nietranzytowany punkt węzłowy globalnej sieci internetowej. Spotkania. Popisane porozumienia. Szkic idei oddany na taśmę - jeżeli będzie podjęte to przedsięwzięcie, to Kraków będzie w świecie bardziej znany od Oświęcimia i wzmocni impet innowacji w regionie "Małopolska - Śląsk" wraz z możliwością promocji koncernów paliwa i energii oraz potencjalnie inspirując kreatywną przyszłość w Warszawie. W myśli pokusa, że gdyby idea hydroelektronowa była rzeczywiście możliwa, to może mogłaby być blisko koncernów energetycznych, AGH i ONZ? I po likwidacji KWK Siersza globalna innowacja hydroelektronowa byłaby profuturo w Elektrowni Siersza. Ostatecznie jednak przyjęto inny scenariusz i projekt rozwijania ICT.

Zatem w myśli odwróciłem internetową ideę i hobby. Skoro było wiele lat zaangażowane w kreację związaną z internetem, to może internet zaangażuje się w ideę hydroelektronową? Dzięki internautom dziś szkic tej idei w nim jest, czyli  kreatywną "taśmą" może być internet. Podaj dalej! I może nawet Elon Musk ułoży kiedyś działającą w rzeczywistości energetyczną metodę technologii i techniki inżynierii hydroelektronowej? W końcu z USA ma swój ideowy początek. A jak będzie w Stanach Zjednoczonych, to zapewne będą inicjatywy transferu jej do Polski.

Nie ma takiej potrzeby na Ziemi by NASA i SpaceX wybierały się w przestrzeń kosmiczną, na Księżyc i na Marsa w imieniu i/lub dla ludzkości. Jak się w takiej idei globalnej Stany Zjednoczone wybierają poza Ziemię, to pojawiają się wojny i kryzysy energetyczne. Zatem może jak ten kosmiczny ruch będą czynić wyłącznie dla siebie, to będzie inaczej, lepiej, inny scenariusz profuturo na Ziemi?

I to już koniec opowieści.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale