Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
295 notek
104k odsłony
  96   0

Ukraiński "wehikuł czasu" w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych mieszka obecnie około miliona osób pochodzenia ukraińskiego. Przede wszystkim w stanach: Nowy Jork, Pensylwania, Kalifornia i Waszyngton. Ponadto Stany Zjednoczone przyjmą 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy.

Polityka, Ukraina

Kultura innowacji

Przesłanka: wirtualna rzeczywistość.

W tym odcinku scenariusza idei "stan Ukraina" grupa amerykańskich obywateli pochodzenia ukraińskiego podejmie się utworzenia strony internetowej profuturo "stan Ukraina - wirtualny wehikuł czasu".

*

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych mieszka obecnie około miliona osób pochodzenia ukraińskiego. Przede wszystkim w stanach: Nowy Jork, Pensylwania, Kalifornia i Waszyngton. Ponadto Stany Zjednoczone przyjmą 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy. Uchodźcy, którzy mają rodziny w USA będą korzystali z różnych programów pomocy, które umożliwią im tymczasowy lub stały pobyt w Stanach Zjednoczonych. 

*

Wiadomość z przyszłości. W mediach ukaże się wywiad z liderką inicjatywy, szkic idei:

Dziennikarka: Skąd tak fantastyczny pomysł?

Liderka: Z Marsa, a dokładniej z idei budowy osady na Marsie promowanej przez Elona Muska. Chcemy pokazać, że są bardziej wirtualne innowacje na Ziemi.

D: Co zamierzacie pokazać?

L: Chcemy ułożyć stronę internetową jako "wehikuł czasu”, aby nasi rodacy mogli w nim podróżować w historii i kulturze Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, odkrywając wspólne wartości i różnice w życiu codziennym oraz w perspektywie przyszłości.

D: Chcecie kreować profuturo "stan Ukraina"?

L: Idea wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych powiązana jest z prawem stanowym, które musi być zgodne z prawem federalnym. Chcemy skupić uwagę rodaków na charakterze prawa stanowego, ukazując znane nam przykłady w Stanach Zjednoczonych.

D: Ukraina podjęła inicjatywę wstąpienia do Unii Europejskiej. Czy wasza idea "stan Ukraina" nie będzie konkurencyjna?

L: Nie mamy nic przeciwko temu, aby powstała europejska inicjatywa ukraińskiego "wehikułu czasu" podjęta przez naszych rodaków mieszkających w krajach Unii Europejskiej. Wspólnie zgromadzimy wiedzę i łączyć nas będzie jedno motto: "Sława Ukrainie".

*

Innowatorzy ukraińskiej idei "stan Ukraina" w Stanach Zjednoczonych liczą na społecznościowe wsparcie finansowe w promocji swojej wizji w internecie.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale