Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
369 notek
114k odsłon
  180   0

Idea budowy 10 futurystycznych miast w USA w scenariuszu kosmicznym

Kosmiczna idea budowy miast na pustyniach w USA
Kosmiczna idea budowy miast na pustyniach w USA

Kosmiczna praca na Ziemi w USA

Startup: Ziarno rzucone przez Trumpa czyli zasięg polityki wymaga techniki.

Wieść się niesie w internecie o idei Donalda Trumpa budowy nawet 10 futurystycznych miast w USA.

Idea w wersji kosmicznej:

Idea „Trump 2.0” - czas i przestrzeń, zasięg możliwości – biznes plan (14.12.2020).

Od "Fort Trump" do "Trump Monolit" - krótka historia kadencji Donalda Trumpa (04.01.2021).

W tej idei scenariusz obejmuje pustynie w USA oraz uspołecznienie projektów kosmicznych.

W tym scenariuszu jest inna, skromniejsza, idea niż czynienia kosmicznego kroku w imieniu ziemskiej cywilizacji, w ramach której Republikanie głoszą politykę w domenie innowacyjności kreacji "kosmicznej" pracy na Ziemi w USA aż do wyczerpania pomysłów nauki i biznesu oraz osiągnięcia społecznościowego wyczynu narodowego spełnienia. Czy taka idea ma szansę na 100 lat w USA? Czy może szybciej utraci amerykańską witalność? Natura kosmosu w niczym Republikanom ani Demokratom nie pomoże a wręcz przeciwnie odkryje wszystkie wady, słabości i niemożliwości. Trening. Trump wzmacniający kosmiczny jump.

Do domeny takiej polityki politycy mogą dodawać inne idee. Trump na startup dodał ideę wolności, "miasta wolności". Inne są w zasięgu polityków, jak np.: nowe modele biznesowe, ekonomia obiegu zamkniętego, inżynieria materiałowa podwójnego zastosowania (przestrzeń kosmiczna wymaga jakości), eksport bez importu (praca zdalna ludzi na Ziemi w USA wymaga środków technicznych w przestrzeni kosmicznej), rynek pracy w branży kosmicznej i z nią powiązanych w tym medialnej (ile osób musi mieć pracę na Ziemi w USA, aby jedna osoba, Amerykanin, miała pracę poza Ziemią?). Czyli ogólnie wyjście posiadanego "know how" NASA z domeny naukowej do biznesowej oraz uspołecznionej wobec przestrzeni kosmicznej i tego co się w niej znajduje poza Ziemią.
*
08.03.2023 r.

Kontrakt merytorycznego zaangażowania

Bliski idei kosmicznej ewolucji kreacji technicznych projektów uspołecznionych w domenie księżycowej telemechaniki narodu amerykańskiego jest program Commercial Lunar Payload Services ( CLPS ) - "to program NASA mający na celu kontraktowanie usług transportowych zdolnych do wysyłania małych robotycznych lądowników i łazików do południowego regionu polarnego Księżyca , głównie w celu poszukiwania zasobów księżycowych , testowania in situ koncepcje wykorzystania zasobów (ISRU) i prowadzenie nauki księżycowej w celu wsparcia programu księżycowego Artemis . CLPS ma na celu kupowanie kompleksowych usług ładunku między Ziemią a powierzchnią Księżyca za pomocą umów o stałej cenie. Program został rozszerzony w celu dodania obsługi dużych ładunków począwszy od 2025 roku".

Program ten nie jest jednak startupem idei. W scenariuszu osiągnięcia społecznościowego wyczynu narodowego spełnienia NASA może kontraktować infrastrukturę umożliwiającą realizację w Stanach Zjednoczonych zdalnej pracy w domenie amerykańskiej telemechaniki księżycowej, natomiast nie uczestniczy w finansowaniu realizacji projektów. Poglądowo ujmując, ośrodek pracy zdalnej jak studia/hale filmowe Hollywood. Zespół realizujący projekt w jego planie ekonomicznym uwzględnia koszt swojej pracy i partnerów, zamówienie wytworzenia urządzenia, produkcji środków materialnych, ich dostawy technicznej na Księżyc, wynajęcie miejsca pracy zdalnej na Ziemi w USA w ośrodkach domeny amerykańskiej telemechaniki księżycowej, w tym usług powiązanych, np. hotelowych, gastronomiczna, informacyjno-promocyjnych, w tym publikacji wyników przedsięwzięcia, i inne, jak np. koszt ubezpieczenia projektu.

Zatem co do idei wobec technicznego projektu uspołecznionego NASA "kontraktuje" merytoryczne zaangażowanie poprzez udzielenie rekomendacji dla projektu, którą jest oznaczony projekt w portalu finansowania społecznościowego, czyli że projekt jest zgodny z określoną przez Kongres polityką wobec zakresu działania w tej metodzie
*
Roboty na księżycowym placu budowy

Inspiracja: Atlas Gets a Grip | Boston Dynamics.

Jeżeli w technice działania robota wykorzystuje się jego funkcjonowanie w atmosferze Ziemi, to na Księżycu musiałby być w atmosferycznym skafandrze.

W scenariuszu filmowym profuturo promującym startup idei metody technicznych projektów uspołecznionych w domenie amerykańskiej telemechaniki księżycowej na Księżyc wysłane są roboty, które wykonują wybrane czynności, jakie wykonali astronauci na Księżycu w programie Apollo. Jednak nie zostały dostarczone na Księżyc wprost z Ziemi. Najpierw moduł towarowy (jako paczka kurierska) z robotami został dołączony do międzyorbitalnego wahadłowca cargo transportującego pomiędzy orbitami wokoło Ziemi oraz Księżyca. I roboty stawiają na Księżycu firmową flagę centrum telemechaniki kosmicznej "Trump Monolit". I jeszcze postawią sobie księżycowy namiot, w którym będą czekać na uzyskanie kolejnych funduszy do wykonania innej pracy.

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie