5 obserwujących
154 notki
247k odsłon
154 odsłony

CBA przedstawi komisji ds. służb specjalnych informację dot. finansów biura

CBA
CBA
Wykop Skomentuj1

W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi dotyczącymi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szef CBA przedstawi Sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych stosowne informacje – poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Jednocześnie podkreśla, że nie jest prawdą, jakoby CBA utraciło jakiekolwiek środki finansowe.

Koalicja Obywatelska zapowiedziała w poniedziałek złożenie wniosku o informację premiera na temat finansów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jest to reakcja na ubiegłotygodniowe doniesienia medialne dotyczące rzekomego wyprowadzania pieniędzy z tej instytucji oraz zmian kadrowych. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie potwierdza opublikowanych przez media informacji. We wcześniejszym, wydanym w piątek oświadczeniu napisano także, m.in, że CBA „nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników biura”.

„Puls Biznesu” napisał na swych stronach internetowych, że w związku z nadużyciami w CBA dymisję miał złożyć jego szef Ernest Bejda, jednak po rozmowie z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim pozostał na stanowisku.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej: Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk powiedzieli w poniedziałek, że chcą, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację na temat nadużyć finansowych, do których miało dochodzić w CBA.

Wnioski o kontrolę  NIK oraz zwołanie Komisji ds. Służb Specjalnych wysłał również Adam Szłapka, poseł .Nowoczesnej. 


imageimage


imageŹródło: Twitter/TVP Parlament. 
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka