5 obserwujących
162 notki
254k odsłony
  2292   0

Sędzia Juszczyszyn bez spraw, bez dostępu do systemu i pomieszczeń sądu.

prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki/TVN24
prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki/TVN24

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki podpisał zarządzenie, w wyniku którego sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi zostają odebrane sprawy, dostęp do sądowego systemu informatycznego i dostęp do pomieszczeń sądu - z wyjątkiem jego pokoju.

W momencie, gdy odpis decyzji Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna dotarł we wtorek do Olsztyna, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki ogłaszał, co postanowi w sprawie sędziego. Zapowiedział odebranie mu spraw i przekazanie innym sędziom. Paweł Juszczyszyn stracił też dostęp do sądowych systemów i akt spraw, które prowadził. 

Prezes sądu Maciej Nawacki decyzję podjął po orzeczeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - ta zawiesiła sędziego Pawła Juszczyszyna w wykonywaniu obowiązków służbowych i o 40 procent obniżyła uposażenie.


image

W obecności reporterów TVN24 sędzia Nawacki podpisał także zarządzenie techniczne związane z wykonaniem uchwały Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Odczytał również treść tego zarządzenia. - Jest to wyłączenie pana sędziego z systemu losowego przydzielania spraw na okres zawieszenia - powiedział. 

- Jest dalej podział referatu sędziego Pawła Juszczyszyna za pomocą SLPS [Systemu Losowego Przydzielania Spraw - przyp. red.] na sędziów z Wydziału I i X Cywilnego. Zablokowanie dostępu do systemów informatycznych sądu, kart dostępów do budynku sądu i stref poza dostępem do pokoju pana sędziego i poinformowanie Wydziału Gospodarczego o zakazie wydawania kluczy do jakichkolwiek pomieszczeń sądu panu sędziemu oraz o zakazie jego wstępu do sądu poza godzinami pracy sądu - dodał. 

- Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, czyli w tym momencie weszło w życie - zakończył sędzia Nawacki.


Źródło: TVN24/SR Olsztyn. Lubię to! Skomentuj94 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo