Blog
Marcin Tyc
Marcin Tyc
Marcin Tyc Świat jest ciekawy
4 obserwujących 74 notki 106653 odsłony
Marcin Tyc, 6 grudnia 2018 r.

Andrzej J. oraz sześciu podległych mu urzędników KNF w rękach CBA

1460 100 0 A A A
CBA/TT
CBA/TT

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali w czwartek byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja J. oraz sześciu podległych mu urzędników. Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r.

image

"Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy" - informuje PK. 

Prokuratura Krajowa w swoim komunikacie podkreśla, że po doprowadzeniu podejrzanych do szczecińskiej prokuratury śledczy ogłoszą zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym.

"Szersze informacje o zarzutach stawianych zatrzymanym i wykonanych czynnościach procesowych z ich udziałem, zostaną przedstawione przez prokuraturę po ich zakończeniu" – czytamy w oświadczeniu Prokuratury Krajowej.

Źródło: CBA/PK/Twitter. 

Opublikowano: 06.12.2018 07:24. Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 07:26.
Autor: Marcin Tyc
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Aktualnie współpracownik FIFA.com. Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz demagog.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Anna P. bardzo...
  • @Dry Imact to czy tak będzie to się okaże... Nie takie zapewnienia czytałem...
  • @Sikorzyna no jednak poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

Tematy w dziale Społeczeństwo