Blog
Marcin Tyc
Marcin Tyc
Marcin Tyc Świat jest ciekawy
4 obserwujących 47 notek 69152 odsłony
Marcin Tyc, 30 grudnia 2018 r.

Adam Andruszkiewicz "poszedł w ministry" ?

318 8 0 A A A
PAP
PAP

Adam Andruszkiewicz, poseł koła Wolni i Solidarni, miał otrzymać propozycję objęcia funkcji wiceministra cyfryzacji. Młody polityk najprawdopodobniej zasili rząd Mateusza Morawieckiego. Nieoficjalną informację podało Centrum Analityczne Polityka Insight. 

Kim jest Andruszkiewicz? Niezwykle popularny polityk tzw. prawej strony Jego profil na Facebooku śledzi prawie 200 tys. osób, każdy jego wpis udostępniany jest przez przynajmniej kilka tysięcy użytkowników. To samo na Twitterze (ponad 32 tysiące obserwujących) Filmiki z jego udziałem stają się bardzo popularne. 

Jeszcze niedawno, Andruszkiewicz pisał na swoim profilu na Facebooku, że należy "dokonać zjednoczenia sił patriotycznych - tylko wielki obóz na prawicy jest w stanie zatrzymać powrót Tuska do władzy w Polsce za rok". Zapowiedział też, że będzie dążył do "budowy wielkiej siły patriotycznej". Czyżby krokiem zatrzymania Tuska jest teka w Ministerstwie Cyfryzacji? 

image

Kilometrówka....

Afera wokół Andruszkiewicza rozpętała się po artykule "Super Expressu". Dziennik zwrócił uwagę, że poseł nie ma auta, "ani najpewniej prawa jazdy", a "w ciągu dwóch lat pobrał z publicznych pieniędzy prawie 70 tys. zł". 

Poseł Wolnych i Solidarnych (dawniej Kukiz'15) przekonuje, że z ryczałtu "korzystają wszyscy na takich samych zasadach". "Natomiast tylko mnie zaatakowano i zrobiono ze mnie takiego 'czarnego luda' w tej materii i to jest głęboko niesprawiedliwe" - zaznacza w rozmowie z PAP. Zwrócił uwagę, że artykuł "SE" sugeruje, że kilometrówki "ukradł". "To jest kłamstwem, bo samochód mam w formie użyczenia" - podkreślił. 


Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że poseł pobierający kilometrówki nie musi mieć ani auta, ani prawa jazdy. Przypomniało, że zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora "każdy poseł ma obowiązek utworzenia biura poselskiego", a na każde z nich Kancelaria Sejmu przekazuje ryczałt (obecnie 14 tys. 200 zł miesięcznie). Ryczałt może być przeznaczany na koszty funkcjonowania biura, w tym na przejazdy posła (w związku z wykonywaniem mandatu poselskiego) samochodem własnym lub innym.


Źródło: Polityka Insight/WP.pl/FB 

Opublikowano: 30.12.2018 19:25.
Autor: Marcin Tyc
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Aktualnie współpracownik FIFA.com. Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz demagog.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @mucha.na.szybie To nie jest żadna instrukcja. To moja opinia. Ja bym tym rozpalił w kominku.
  • @LarsikOwen może nasi operacyjne  na to wpadli?
  • @Sowiniec Znam człowieka z Twittera, ale co on ma tu wspólnego?

Tematy w dziale Polityka