Blog
Marcin Tyc
Marcin Tyc
Marcin Tyc Świat jest ciekawy
4 obserwujących 70 notek 100752 odsłony
Marcin Tyc, 11 lutego 2019 r.

Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego pełne byłych agentów służb specjalnych PRL?

1049 27 2 A A A
Twitter
Twitter

Andrzej Gumowski, jeden z szefów powiązanej ze spółką Srebrna firmy Multibarman, figuruje w archiwach IPN jako agent wojskowej bezpieki – alarmuje „Super Express”. To kolejny po Kazimierzu Kujdzie (TW Ryszard) człowiek z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego mający za sobą epizod z komunistycznymi tajnymi służbami. Według doniesień „Super Expressu” Gumowski współpracował z "wojskówką" od 1981 do 1984 roku.

– Traktowany był przez wojskowe służby specjalne jako agent i w tym charakterze został zarejestrowany – tłumaczy Adam Lewandowski z Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Instytutu Pamięci Narodowej. Srebrna na pytania „Super Expressu” o Gumowskiego nie odpowiedziała. 

image

Atmosfera wokół Jarosława Kaczyńskiego robi się gęsta. Nie ma tygodnia, żeby nie był bohaterem jakiejś historii. Nie zawsze jest pozytywną postacią tych historii. Z pewnością nie każda sytuacja jest taką "bombą" jak to próbują przedstawić niektórzy dziennikarze, ale też możemy dostrzec wiele niekojących sygnałów. Prezes Kaczyński tak odizolował się od normalnego funkcjonowania, że nie dostrzega intryg, które go oplatają. Opozycja zaciera ręce.

Źródło: IPN/SE

Opublikowano: 11.02.2019 21:25. Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 22:59.
Autor: Marcin Tyc
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Aktualnie współpracownik FIFA.com. Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz demagog.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Dry Imact to czy tak będzie to się okaże... Nie takie zapewnienia czytałem...
  • @Sikorzyna no jednak poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.
  • @bobino dzięki!

Tematy w dziale Polityka