6 obserwujących
101 notek
151k odsłon
1115 odsłon

Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego pełne byłych agentów służb specjalnych PRL?

Twitter
Twitter
Wykop Skomentuj27

Andrzej Gumowski, jeden z szefów powiązanej ze spółką Srebrna firmy Multibarman, figuruje w archiwach IPN jako agent wojskowej bezpieki – alarmuje „Super Express”. To kolejny po Kazimierzu Kujdzie (TW Ryszard) człowiek z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego mający za sobą epizod z komunistycznymi tajnymi służbami. Według doniesień „Super Expressu” Gumowski współpracował z "wojskówką" od 1981 do 1984 roku.

– Traktowany był przez wojskowe służby specjalne jako agent i w tym charakterze został zarejestrowany – tłumaczy Adam Lewandowski z Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Instytutu Pamięci Narodowej. Srebrna na pytania „Super Expressu” o Gumowskiego nie odpowiedziała. 

image

Atmosfera wokół Jarosława Kaczyńskiego robi się gęsta. Nie ma tygodnia, żeby nie był bohaterem jakiejś historii. Nie zawsze jest pozytywną postacią tych historii. Z pewnością nie każda sytuacja jest taką "bombą" jak to próbują przedstawić niektórzy dziennikarze, ale też możemy dostrzec wiele niekojących sygnałów. Prezes Kaczyński tak odizolował się od normalnego funkcjonowania, że nie dostrzega intryg, które go oplatają. Opozycja zaciera ręce.

Źródło: IPN/SE

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka