5 obserwujących
153 notki
246k odsłon
8824 odsłony

Pawłowicz: Czemu premier ma decydować o tym kto będzie w rządzie?

Krystyna Pawłowicz / Źródło: SE
Krystyna Pawłowicz / Źródło: SE
Wykop Skomentuj66

Krystyna Pawłowicz: Czemu premier ma decydować o tym kto będzie w rządzie? Na pierwszy rzut oka, to pytanie wydaje się tak absurdalne, że pierwsza myśl jaka się pojawia, to - eee, to musi być fake. Przecież nikt poważny, ty bardziej prawnik nie powiedziałby publicznie takich słów. Potem jednak okazuje się, że zdanie jest prawdziwe, a do tego publicznie wyrażone przez prawnika. Nie będziemy dociekać jakości prawniczego rzemiosła, ale jednak osoby z dyplomem. 

Mowa o pani Krystynie Pawłowicz, co to odchodzi właśnie z polityki z wewnętrznym przekonaniem dobrze spełnionej misji. Nie będę polemizował. Spora grupa ludzi uważa, że ziemia i jest płaska i polemika z nimi tego nie zmieni. Pani Pawłowicz napisała dokładnie tak: 


image


A jej słowa dotyczą roszad w rządzie. Chodzi o p. Witek i p. Kamińskiego - czyli ich nowych funkcjach. Dokładnie chodzi o fakt, iż decyzja o tym, że ww. dwójka dostała nowe posady, zapadła z biurkiem Jarosława Kaczyńskiego i to on jest "ojcem" tych roszad, a nie Premier Rządu, który powinien decydować o takich sprawach. Cóż, tak to bywa, że nie szyld czyni człowieka. Nie funkcja określa jego kompetencje i możliwość. Mateusz Morawiecki może być sobie nawet Premierem, ale decyzje podejmuje kto inny. Szeregowy poseł w wieku głęboko emerytalnym... 


Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka