Blog
z pozycji prawoskrzydłowego
HareM
HareM z woli PO zdeklarowanykaczysta
20 obserwujących 1030 notek 510035 odsłon
HareM, 7 września 2016 r.

Tomasz Majewski rzucił kulę. Na zawsze

737 1 0 A A A

Od czterech lat bardziej zmagał się z kontuzjami niż wyczynowo uprawiał sport.

Był jednakowoż przez lata twarzą wszystkich głównych imprez w sezonie. Inni rzucali daleko przez cały sezon, Przychodziły igrzyska/mistrzostwa świata/ mistrzostwa Europy i nagle ci wszyscy mocarze opadali z sił, a nasz „miotacz kul” jakoś nie. Wręcz przeciwnie. Osiągał wówczas apogeum formy.

Dla mnie był zaprzeczeniem dopingu. Wręcz symbolem walki z nim. Właśnie z powodu, o którym akapit wyżej. Wielu współczesnych mu rywali ma od niego lepsze życiówki, ale wszyscy mogą go pocałować. To on jest mistrzem olimpijskim, mistrzem Europy i wicemistrzem świata. A gdyby nie wspomniane paskudne i długotrwałe kontuzje to ten medalowy dorobek byłby z pewnością jeszcze lepszy.

Nawet w tym roku, roku w którym dochowaliśmy się jego następców, dzięki którym łatwiej mu było podjąć decyzję o końcu kariery i którzy na pomniejszych imprezach przerzucali już mistrza wyraźnie, to on, a nie młodsi koledzy, zajął najwyższą z Polaków lokatę w Rio. Punktowaną, szóstą.

Z wyczynowym sportem pożegnał się ktoś, kto faktycznie był w tej dziedzinie KIMŚ. Jeden z tych, których nawet jeżeli się skutecznie kiedyś zastąpi, to ślad jaki pozostawią po sobie, przetrwa wieki. Może  zabrzmiało to trochę patetycznie, ale w końcu Wielkich Mistrzów należy doceniać. Szczególnie takich jak Majewski. Walczących przez całą karierę na czysto. Jak się dokładnie przyjrzeć, to nie ma takowych za dużo.

Nie tylko wśród lekkoatletów, zresztą.

Opublikowano: 07.09.2016 19:26.
Autor: HareM
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

jakem głodny tom zły, jakem syty to umiem być niezły

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KOLUMB855 Mi też było miło. Powodzenia!
  • @BARDZO DUŻY ROZUM Mimo wszystko Cię lubię. Choć jesteś nieuleczalnie chory:) Też...
  • @GOODISON5 Oczywiście, że Adaś da się lubić:0 Byłem fanem Nawałki - piłkarza. Kto może...

Tematy w dziale Sport