23 obserwujących
1075 notek
551k odsłon
1507 odsłon

Nie musiało się skończyć na brązie

Wykop Skomentuj60

Dość łatwo ograliśmy Francuzów. Drugi raz w krótkim czasie zresztą, co nam się wcześniej w ostatnich latach nie zdarzało. Mamy brązowy medal.
Oczywiście jest to sukces. Każdy medal w takim sporcie jak siatkówka i na poziomie mistrzowskim to sukces. Kto uważa inaczej, nie ma pojęcia o czym mówi.
Przy czym mogło być jeszcze lepiej. To nie Słowenia wygrała półfinał, tylko my daliśmy jej wygrać. Oczywiście. Grali dobrze. Ale nawet z taką grą powinni z nami przegrać 9 spotkań na 10. Niestety. To było to dziesiąte spotkanie.
Zwyczajnie dopadł nas kryzys. Zespół, jako taki, i każdego gracza z osobna. Ba, nie tylko ich. Trenera też, bo nie podejmował w tym dniu dobrych decyzji.      
Jak czytam niektóre, pełne agresji w stosunku do zawodników, hejterskie komentarze, to się nóż w kieszeni otwiera. Ludzie! No źle ten Drzyzga zagrał, źle. Ale nie mamy na razie lepszego wystawiacza. Ponadto w innych meczach, również z Francją, prezentował się dużo lepiej. Komenda to materiał na, być może, lepszego rozgrywającego niż Drzyzga. I powinien był, bez dwóch zdań, dostać szansę, kiedy pierwszy rozgrywający knocił piłkę za piłką. Będzie miał okazję pokazać co umie na Pucharze Świata. Mam nadzieję. Jak pokaże, a Drzyzga dalej będzie grał w pierwszym składzie i dalej będzie w najważniejszych momentach źle wystawiał Leonowi, to wtedy, hejterzy, możecie się drzeć. Do tego czasu postuluję nieco umiaru.
O Kubiaku też czytałem po meczu ze Słowenią wiele niepochlebnych kibicowskich opinii. A on zwyczajnie miał ze Słowenią słabszy mecz. Już nie mówiąc o tym, że zwycięski set zawdzięczamy właśnie jemu, kiedy punktował w kilku akcjach z rzędu. A w najważniejszym momencie zaserwował asa.
Martwili mnie swoją postawą w dwóch ostatnich meczach nasi dwaj podstawowi środkowi. Oni tak grali, jakby reprezentowali Akademicki Klub Sportowy ANEMIK. Niedokarmieni jacyś, bez animuszu. Przynajmniej w zestawieniu ze środkowymi rywali. A pamiętam, że jeszcze niedawno wbijali w parkiet niezłe gwoździe.
Ewidentnie brakowało trochę jakości w ataku. Muzaj to na razie jeszcze nie Kurek, choć wszystko zdaje się wskazywać, że wysadzi Konarskiego z samolotu do Tokio. Tego przyszłorocznego, bo teraz Konarski sam z siebie nie leci.
Najmniej uwag do obu libero. Obaj zagrali, uważam, świetny turniej i tak niech cały czas trzymają, a będzie bardzo najlepiej.
Generalnie naprawdę nie było źle. No, ale jak chcemy zdobywać tytuły, to nie możemy sobie pozwolić na ani jedną chwilę słabości. W półfinale pozwoliliśmy sobie na co najmniej kilka takich chwil. Dlatego mamy brąz. Jedyne pocieszenie, że dziewczyny go lubią.


Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport