Blog
myślenie ma kolosalną przyszłość, choć czasem boli
marek.w
marek.w Liberał, a nawet się nie wstyd
62 obserwujących 495 notek 675223 odsłony
marek.w, 10 października 2018 r.

Katastrofy GRU ciąg dalszy

1122 18 0 A A A

Coraz nowe szczegóły wypływają na temat ostatnich wpadek GRU, przy czym coraz ciekawsze.

Już wiadomo, kim był drugi z "rosyjskich bondów ", którzy otruli Skripala. Okazał się nim Aleksander Miszkin, wojskowy lekarz pracujący dla GRU., Bohater Rosji, któremu order wręczał sam Car Wszech Rusi !  Jest to nawet zrozumiałe, iż  groźnym środkiem bojowym, jakim jest Nowiczok  opiekował się fachowiec, czyli lekarz z Tajnych Służb.
W mediach na Zachodzie ale również w Rosji dokładnie podaje się jego życiorys, naukę w Szkole Wywiadu Strategicznego oraz prowadzone operacje, w tym na Ukrainie i na Zachodzie.
Przy okazji upadła na pewno popularna teoria, że tych "Bondów" wysłano w celu odwrócenia uwagi od prawdziwych sprawców, ponieważ jest absolutnie niemożliwe, aby do takiego celu użyto, czyli faktycznie spalono aż dwóch Bohaterów Rosji ( w końcu jest to najwyższe odznaczenie, równoważne złotemu krzyżowi Virtuti Militari ). Po prostu, jak widać z całego ciągu innych afer, jakość pracy operacyjnej w Razwiedce padła na zbity pysk.

Centrala GRU oskarżyła o zawalenie operacji w Hadze, gdzie wpadło na gorącym uczynku 4 oficerów GRU,  pułkownika GRU Bachtina, zresztą przyjaciela płk. Czepigi, który jako drugi sekretarz ambasady Rosji w Holandii przygotowywał tę operację na miejscu. Centrala jest przekonana, że w trakcie konferencji z oficerami w Rosji nie zachował odpowiedniej ostrożności i w ten sposób ostrzegł kontrwywiad holenderski.
Zresztą  to nie jedyne wieści z Centrali, czyli słynnego Akwarium Suworowa.
W ostatnią sobotę odbyło się nadzwyczajne zebranie rosyjskiego MON-u, na którym przeprowadzono analizę ostatnich klęsk GRU. Podobno ocena kompetencji kierownictwa oraz pracowników operacyjnych składała się prawie z samych niecenzuralnych słów :-) Wszystko wskazuje na to, że szykuje się generalna "czystka ", także generałów.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż szefa Razwiedki generała pułkownika Korobowa wezwał na dywanik sam Putin i rozmowa upłynęła w "szczerej i konkretnej atmosferze", po której generał o mało nie trafił do szpitala z objawami zawału...Jego dni są policzone, natomiast następcą ma być gen. Gizunow urodzony w Leningradzie, znany jako bezpośrednia "wtyka " Putina w centrali GRU.
Jak widać, biedny Putin nadal wierzy, że można powstrzymać rozpad reżimu dzięki mianowaniu następnych zaufanych ludzi, gdy poprzedni dali ciała. Przypomina to zagarnianie patykiem Wisły.

Uważam, że nagłe nagromadzenie afer związanych z GRU nie jest  żadnym przypadkiem, wystarczy spojrzeć, kiedy nastąpiła wpadka w Hadze - a było to w kwietniu 2018 r. Skoro ta jak i szereg innych nagle została nagłośniona właśnie teraz w światowych mediach, to musi być tego przyczyna.
Najprawdopodobniej chodzi o nadchodzące już w listopadzie poważne kolejne sankcje przeciw Rosji. Ich waga oraz zasięg na pewno spowodują duży opór również w szeregu środowisk zachodnich jak i światowych, dlatego totalna kompromitacja oraz ujawnienie łajdackich poczynań GRU powinny znacznie ułatwić akceptację całej operacji z sankcjami.
UWAGA-
W odróżnieniu od Rosjan i innych reżimów z ich nachalną i kłamliwą prop-agitką wszystkie ujawnione fakty opierają się na prawdziwych i wiarygodnych źródłach, zresztą prawda jest na tyle fascynująca i wręcz rewelacyjna, że już nie wymaga żadnych upiększeń. Rosjanie doszli do stadium takiej niekompetencji czy wręcz zgnilizny w swoich Służbach, jak nigdy wcześniej i jest to proces nie do zatrzymania.--


Opublikowano: 10.10.2018 19:26.
Autor: marek.w
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wie Pan, b. ciekawa notka. Naprawdę kompetentnie wytłumaczył Pan, co się wyrabia w Anglii, a...
  • Strasznie mnie bawi ten widoczek " zespołu pieśni i tańca", coś cudownego. No nic, po dobrej...
  • Ten triumfalny ton jest niczym nie uzasadniony. Izrael obecnie nie ani JEDNEGO państwowego...

Tematy w dziale Polityka