7 obserwujących
14 notek
70k odsłon
  41087   0

Kobiety, które kochają psychopatów

 

Przeczytałam, że właśnie pojawił się kolejny magazyn „The Dot Connector”, a w nim między innymi publikacja Sandry L. Brown o kobietach - ofiarach miłości do psychopatów.
Sandra L. Brown jest znaną i szanowaną psychoterapeutką, która specjalizuje sie w patologicznych związkach miłosnych i dewastujących przejawach ich następstw.
 
Zaprzyjaźniona ze mną osoba, która jeszcze nie jest w posiadaniu „The Dot Connector” przetłumaczyła i przysłała mi szkic do książki Sandry L.Braun - „Kobiety, które kochają psychopatów”.
Umieszczam go tutaj, ponieważ sądzę, że brakuje u nas publikacji na ten temat, a prawdopodobnie nie brakuje podnoszonych problemów.
 
Natura niektórych anomalii psychicznych okazuje się niezrozumiała dla człowieka myślącego kategoriami powszechnych przekonań moralnych.
Tymczasem tam gdzie zaczyna się psychopatologia kończy się użyteczność tradycyjnego myślenia. Psychopaci, których psychiatrzy starej daty zwali „daltonistami uczuć ludzkich” noszą maski i biada tym wobec których je zdejmą.
A oto ten szkic:

 

 Kobiety stale zapytują: "Jestem tak silna - dlaczego miałabym to tolerować?" Lub: "Jak może ktoś taki jak ja - skończyć w związku takim jak ten obecny?"

Prawie każdy z psychopatów w którymś momencie zarzucił swojej kobiecie, że jest tak samo chora jak on. Jest to bowiem Mistrz Projekcji, projektujący swoją własną patologię na innych. Prawie każda z kobiet nadmieniała, że partner powiedział jej, że to ona jest patologicznym przypadkiem lub chorą umysłowo i skoro jest tak chora, nikt inny by jej i tak nie zechciał.

Tymczasem spośród 75 kobiet, które zbadaliśmy, jedynie dwie wydawały się mieć większe problemy z osobowością!
 
Kto może mieć więcej wiedzy o psychopatii, niż właśnie bliscy partnerzy psychopatów? W tej książce ujrzycie psychopatów oczami kobiet, które ich kochały. Możecie być zszokowani, gdy odkryjecie, że wiele wykształconych i nieźle dostosowanych do życia kobiet, dało sie wciągnąć w związki z mężczyznami, którzy nie posiadają sumienia i empatii. W więzi z prawdziwymi obcymi pomiędzy ludźmi. Wyjaśnimy, jak się to dzieje i co to oznacza zakochać się w psychopacie. Zobaczymy również co sie dzieje z dziećmi, które zostały zrodzone w ciemnym świecie takowych związków.
 
Psychopata nie wchodzi w życie kobiety anonsując, iż jest on spragnionym władzy, wysoce seksualnie zorientowanym mężczyzną, który jest niezdolny do miłości! Psychopaci prezentują się na początku jako kochający, troskliwi, uczuciowi mężczyźni, ponieważ nauczyli się, że jest to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie władzę i seks. Ale kim są kobiety, które znajdują swych bliskich w zwodniczych psychopatach i dlaczego? Co sprawia, że nie są one świadome psychopatii? Kim są ci mężczyźni, w których te kobiety się zakochują i skąd wiemy, że faktycznie badaliśmy kobiety, które kochają psychopatów? Aby odpowiedzieć na te pytania, musieliśmy wyszukać większą grupę kobiet do badań. Studiowaliśmy te kobiety, które znalazły nas poprzez witrynę www.saferelationship.com i www.womenwholovepsychopaths.com oraz poprzez inne kobiety i witryny samopomocy. Jak dotąd ponad 75 kobiet, które miały dłuższe związki z psychopatą, udzieliły odpowiedzi i badania są nadal w toku (i będą kontynuowane w miarę jak badać będziemy ten typ związków). Chciałam znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:
 
1. Czy kobiety, które kochają psychopatów posiadają jakieś wspólne cechy (profil)?
2. Czy istnieją pewne okoliczności w życiu tych kobiet, które przyczyniły się do ich zwiazków z psychopatami?
3. Czy wszystkie dynamiki związku z psychopatami są takie same?
4. Czy istnieją jakieś ogólne i możliwe do przewidzenia symptomy, kiedy związek się kończy?
5. Czy możemy użyć tych informacji dla wypracowania Publicznej Edukacji o Psychopatii dla wszystkich ludzi?
 
Tak wiec czego nas ta książka uczy?
 
Uczy o roli intensywnych przywiązań, strachu i seksie w związkach z psychopatami. Odpowiada na odwieczne pytanie - czy psychopaci są zdolni do przywiązania i zwiazków z innymi? Odpowiedź nie jest taka, jak być może myślicie! Musi się bowiem zrozumieć te doprowadzające do szału dynamiki w takim związku, które się widzi jedynie w związkach patologicznych. Czy tam naprawdę jest coś, co pociąga do psychopatów? A co odnośnie tego "hipnotycznego wzroku", którego taki używa, wzroku, który jednocześnie topi i mrozi? Dowiecie sie fascynujących prawd o tym, jak silne i słabe punkty kobiecej osobowości mogą korelować ze słabościami i siłą psychopaty. Mamy nadzieję, że ta książka pomoże ofiarom psychopatów zrozumieć ich obarczoną wyjątkowym ryzykiem pozycję i nauczy zabezpieczać się przed innymi drapieżnikami.
 
Czyż nie są psychopaci po prostu seryjnymi mordercami lub przestępcami? Nie! Istnieje wiele sposobów krzywdzenia innych bez faktycznego zabijania ich. Niektórzy psychopaci są nabieraczami czy oszustami, którzy kradną nielegalne pensje i nigdy nie zostają wykrywani. Istnieją miliony patologicznych osobowości, ktore niszczą życia innych ludzi ( łamiąc prawo albo nie łamiąc), ale nigdy nie idą do więzienia. Są to przeważnie 'ludzie sukcesu' i tych spotkać można na wysokich stanowiskach i ważnych funkcjach w korporacjach, polityce i prestiżowych funkcjach w wymiarze sprawiedliwości, w medycynie i wojsku. Iluż tam jest psychopatow! Ci, którzy siedzą w więzieniu przeważnie nie są zauważani i prawie sie ich nie liczy. Psychopaci spacerują wolni w naszych miastach, siedzą obok nas w klasie i pracują z nami w zakładach pracy. 3-4 % populacji lub ok. 8 mln jednostek( 6 mln mężczyzn i 2 mln kobiet) w USA są w 'wystarczającym stopniu socjopatami", aby zasługiwać na to miano.
 
Dlaczego więc kobiety lądują na końcu z psychopatami? Wiele z nich wkracza w taki związek w czasie, kiedy czują się osłabione po stracie kogoś bliskiego, są zestresowane, cierpią na niepokój i depresję. Te czynniki ryzyka definitywnie przyczyniają się do podatności kobiet, jednak nie są to jedyne czynniki. Samotność czyni kobiety podatnymi na atak i drapieżnik o tym wie. Wiele osobistych historii tych kobiet obraca sie wokół dotkliwego osamotnienia w czasie, kiedy spotykaja one psychopatę. Nie można zapominać o najważniejszym, a mianowicie, że potrzeby uczuciowe i społeczne są kluczowym czynnikiem w psychopatycznym ataku.
 
Wiele z tych kobiet kilkakrotnie rozpoczynało i kończyło związek, zanim zdołały uwolnić się ostatecznie i dopiero wówczas pogłębiający się ból tego, co musiały przeżyć zaczyna do nich docierać w pełni. Pomimo tego, czego doświadczyly z rąk psychopaty, kobiety wciąż bywają w rozterce przed porzuceniem psychopaty i odejściem bez odpowiedzi na pytania, co właściwie z nim jest złego i przyjrzeniu się bliżej swym doświadczeniom i temu, co naprawdę się wydarzyło.
 
Ludzie, którzy potrafią się wysoce ekscytować nie cierpią monotonii. Jedno jest pewne u kobiet związanych z psychopatami: podobnie jak oni nie lubią nudnego życia, tak i one nie lubią nudnych mężczyzn.
 
Atrakcyjność bywa często podświadoma i kobieta czuje jakby ją coś "napędzało". Jeśli pociągają ją dominujący, szukający podnieceń ekstrawertycy, to może być jej "skrzywienie". Jednakże, z samej natury tego, 'kto' ją pociąga, będzie ona zawsze łowić w sadzawce patologii, ponieważ psychopaci są zawsze dominujacymi, szukającymi ekscytujących podniet ekstrawertykami, którzy właśnie jej się podobają!
 
Nie wszyscy dominujący mężczyźni są psychopatami, ale WSZYSCY psychopaci są dominujący. Jeśli więc szuka ona takiego typu, może ryzykować bardziej trafienie na psychopatę niż kobieta, która nie lubi dominujących mężczyzn. Musi więc ona zrozumieć swój 'czynnik ryzyka", że kiedy spotyka się z dominujacymi ekstrawertykami, to ryzykuje wylądowanie z psychopatą.
 
Owa duchowo wolna część kobiety, która akceptuje życie takim, jakie ono jest, posiada również zdolność do zaakceptowania braku porzadku i rutyny, który cechuje życie psychopaty. Takie kobiety potrafią łatwo tolerować chaos powodowany przez jego styl życia i roller-coaster nieodłącznych wzlotów i upadków. Zabiera im nieco czasu z psychopatą, zanim zmęczą się tym brakiem porządku i stałym chaosem.
 
Współzawodnictwo jako czynnik ryzyka.
 
Tendencje do współzawodnictwa są czynnikiem ryzyka. O ile współzawodnictwo może być wspaniałą rzeczą w normalnym życiu kobiety, o tyle współzawodnictwo z psychopatą bywa zwykle jej klęską. Dzieje się tak dlatego, że w miarę jak związek zaczyna być napędzany patologicznie i jego szaleństwa narastają, kobieta zamiast szukać ratunku w ucieczce, postanawia zostać i zwalczyć te tendencje. Nie obawia się ona jasnego postawienia sprawy i oczywiście nie chce pozwolić mu wygrać.
 
Uczuciowe kobiety są zwykle odbierane pozytywnie w towarzystwie innych ludzi. Mają one tendencję do skupiania się na słodkich rzeczach w takim związku, pamiętając czas, kiedy on przyniosił jej kwiaty, był dobry dla dziecka lub psa, lub też zrobił coś nadzwyczajnego w ich rocznicę ślubu. Ich zdolność do uwydatniania sentymentalnych aspektów związku pozwala psychopacie kamuflować wiele z jego wybryków.
 
Kobiety, które nie są nastawione aby zadowalać innych w swych związkach, nie są wysoko oceniane ( czyż nie nazywa sie takich „księżniczkami”?) i nie wytrwałyby dwóch minut z psychopatą. On by takiej po prostu nie chciał! Divy i psychopaci nie pasują do siebie. Rozumiejąc, że potrzeby władzy i dominacji psychopaty są w większości zaspokajane przez zaangażowanie się w dynamikę związku, pomaga kobietom zrozumieć, dlaczego ta właśnie cecha jest czynnikiem ryzyka w związku z psychopatą.
 
Kobieca wrażliwość na potrzeby innych, sprawia, że jest ona osobą o czułym sercu. Ale z związkach z psychopatą będzie ona mieć tendencje do nadmiernego współczucia dla smutnej historii jego życia, w którym przedstawia się on jako ktoś skrzywdzony.
 Stwierdzenie „on mnie męczy” jest absolutnie prawdziwe. Psychopaci są znani z uporczywości. Im bardziej on wyniszczy ją emocjonalnie, tym mniej będzie ona zdolna do stawiania czoła jego kłopotliwym i sprzecznym zachowaniom. Pomimo wyczerpania, pragnie ona utrzymać związek, tak więc czyni to, co on chce, aby kupić spokój za każdą cenę. Nie ma ona pojęcia o tym, że takie zachowanie kosztować ją będzie wszystko.
 
Empatia jako czynnik ryzyka

 

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie