8 obserwujących
2313 notek
323k odsłony
  177   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Zatrzymaj się na chwilę, a ja ci wyjawię słowo Boże"

1.Ksiega Samuela 9,27

       Niektóre chrząszcze jak na owady poruszają się bardzo szybko. Osiągają prędkość lotu nawet do pół metra na sekundę. Biorąc pod uwagę stosunek prędkości do długości ich ciała, wynosi on dziewięć razy więcej niż światowy rekord w biegu na 200 m!

       Jednakże podczas polowania na zdobycz nagle zatrzymują się. Naukowcy z Uniwersytetu Cornell stwierdzili: Gdy chrząszcze latają zbyt szybko, ich oko zbiera zbyt mało energii świetlnej, by utworzyć wyraźny obraz potencjalnego celu. Tracą więc z oczu swój łup i muszą zrobić krótką przerwę, by zacząć dobrze widzieć i dalej lecieć we właściwym kierunku. 

       A czy my, ludzie, zawsze jasno i wyraźnie widzimy cel, do którego zmierzamy w naszym życiu? Czy może żyjemy w takim pośpiechu, zajęci pracą zawodową i rodziną oraz naszymi hobby, że nie jesteśmy nawet do końca świadomi naszych dążeń? Jeśli tak jest, musimy na chwilę się zatrzymać, by znowu zobaczyć wszystko wyraźnie. Czy jednak znajdujemy się na właściwej drodze do wybranego celu? A czy w ogóle wiemy, dokąd chcemy dojść?

       Ostateczny cel naszego życia leży poza śmiercią. Lecz już teraz, podczas naszej pielgrzymki na ziemi, musimy podjąć decyzję, dokąd zmierzamy - do wspaniałości nieba czy do wiecznych mąk w oddaleniu od Boga.

       Zatrzymaj się na chwilę i zapytaj samego siebie: czy rzeczywiście jestem na drodze do Boga i jego chwały? Jeśli nie chcesz teraz podjąć decyzji, aby pójść za Bogiem, to i tak ją podejmujesz, ponieważ odsuwając lub odrzucając Go, zmierzasz w przeciwnym kierunku, do miejsca wiecznego sądu, określanego mianem piekła.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo