Blog
marita
marita
0 obserwujących 72 notki 36317 odsłon
marita, 16 czerwca 2017 r.

Problem ostentacyjnej zdrady

301 1 1 A A A

Miałam kiedyś znajomą, która będąc ciekawską, bezwstydną  plotkarą uważała się za osobę przyzwoitą, bo szczerą do bólu. Obmawiała wszystkich ile wlezie, ale sądziła, że ma do tego prawo, ponieważ swoje krytyczne opinie    mówiła też zainteresowanym prosto z mostu. Uważała, że skoro zarzuciła powiedzmy Lidce, że jest głupia, naiwna i brzydka, to może też w ten sposób mówić o niej za jej plecami i nie jest bynajmniej plotkarą, bo przecież wcześniej powiedziała to jej  prosto w oczy . Zatem  nazywając Lidkę  brzydką, naiwną i głupią w obecności   sąsiadów, rodziny, koleżanek , w swoim mniemaniu nie robiła  źle, bo słowa te uważała za  szczerą i odważną prawdę,  a nie  za obmowę. Nie dość,  że potrafiła człowiekowi bezczelnie i niesprawiedliwie nawsadzać , to jeszcze używała sobie na nim za jego plecami i miała o sobie jak najlepsze zdanie. Nasuwa się więc pytanie - czy plotkara obmawiająca inną osobę  za plecami przestaje być plotkarą tylko dlatego, że wcześniej miała czelność wypluć  te swoje oszczerstwa  jej prosto w twarz? 

 Sądzę, że podobny problem mamy z totalną opozycją.

Słowa i czyny totalnych opozycjonistów w wielu wypadkach można uznać za  ostentacyjną zdradę, bo wymierzone były  w Polskę, polski rząd, w pozycję Polski na arenie międzynarodowej i w polskie interesy. Ponieważ robili  to zupełnie oficjalnie w mediach, w internecie, gdzie się da, instytucje państwa polskiego nie chciały  ich za to pociągnąć do odpowiedzialności.

Czemu? Czy ostentacyjna zdrada  przestaje być zdradą ?

Czy za zdradę należy uznać jedynie działania podejmowane  w tajemnicy, natomiast otwartego atakowania naszego kraju, osłabiania jego pozycji, domagania się sankcji, osądzających nasz rząd debat - już nie ?  

Mnie się wydaje, że ostentacyjna zdrada jest jeszcze gorsza niż jakieś knowania, bo jej efektem jest postępująca demoralizacja i anarchizacja życia publicznego. Polska będzię dotąd państwem teoretycznym, dopóki jej instytucje będą pobłażać ostentacyjnym zdrajcom tylko dlatego, że jawnie działają na szkodę naszego kraju. 

A na koniec mała dygresja. Oglądałam niedawno film pt.""Kapitan Philips" przdestawiający autentyczną historię amerykańskiego kapitana uprowadzonego przez somalijskich piratów. Mniej więcj od połowy filmu nie mogłam spokojnie usiedzieć na miejscu, bo tak zafrapowało mnie jedno pytanie- JAK ONI TO ZROBIĄ ?  Oczywiście chodziło mi o amerykańskich żołnierzy ze służb specjalnych, których ściągnięto na ocean u wybrzeży Afryki, żeby uwolnić kapitana. Co do tego, że go uratują, nie miałam żadnych wątpliwości ( TO PRZECIEŻ AMERYKANIE!), pytanie brzmiało tylko - jak ? Jak tego dokonają? Na pewno im się uda, tylko jak?  Wtedy przez głowę lotem błyskawicy przemknęła mi myśl, że żałosne lewactwo nigdy nas nie zrozumie. Nas, czyli Polaków  2015 odstawiających na boczny tor oszukańczą PO z jej teoretycznym państwem, Polaków marzących o silnej, sprawiedliwej i sprawnej Polsce, która jak Ameryka reprezentowana w tym filmie przez oddział żołnierzy z sił specjalnych, nie zostawi swoich obywateli w potrzebie, która wyśle swych najlepszych synów dla ratowania tego jednego w tarapatach. Lewactwo nigdy tego pragnienia nie zrozumie. 

Opublikowano: 16.06.2017 21:21.
Autor: marita
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pisałam o tym jakiś czas temu i przedstawiłam swój sposób zwycięstwo w Bitwie o Handel (...
  • Widziałeś aleję lipową w Ciechocinku? Coś pięknego. A gdyby tak zarządzić - w tym roku w...
  • "Oczywiście, że możemy, tylko musimy te marzenia przekuwać w coś co jest trudne nie tylko w...

Tematy w dziale Społeczeństwo