27 obserwujących
319 notek
219k odsłon
286 odsłon

Pogotowie ZHR kontra koronawirus

Wykop Skomentuj19

W ramach wolontariatu Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej - nasza pierworodna Aleksandra podjęła się szycia maseczek ochronnych. Na zdjęciu uwidoczniona pierwsza partia, efekt pracy w weekend z pomocą mamy, ale jak zapowiada - to nie jest jej ostatnie słowo… Pierwsze 50 sztuk maseczek zostało już odebrane i trafi do pomorskich szpitali.  

Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR zostało powołane rozkazem Naczelnictwa ZHR 11 marca 2020 roku i ma także swój sztab na Pomorzu. Jednym z działań Pogotowia jest szycie maseczek dla szpitali - i tak, w ciągu paru tygodni, załoga pomorskiego pogotowia oddała ich już do użytku około 3300! Przekazano je: 

600 maseczek oddanych do szpitala w Dzierżążnie, 

600 maseczek oddanych do szpitala w Kościerzynie, 

900 maseczek oddanych do szpitala w Gdyni, 

1200 maseczek oddanych do szpitala w Gdańsku! 

Harcerki i harcerze zawsze odpowiadali na potrzeby i problemy, które dotykały naszą Ojczyznę. W czasie II Wojny Światowej były to Szare Szeregi i Pogotowie Harcerek, w grudniu 1981 r. Harcerskie Pogotowie Zimowe, a w czasie wizyt papieży Białe Służby, a także wiele mniejszych, lecz nie mniej potrzebnych akcji, w których licznie włączali się jako wolontariusze, by służyć Bogu i bliźnim. Tym razem stając w obliczu ogólnoświatowej epidemii, w ramach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej błyskawicznie uruchomiono Pogotowie Harcerek i Harcerzy. 

Paliwo i środki ochrony osobistej finansują ze środków własnych. Starają się pozyskiwać materiały od sponsorów i już udało im się uzyskać duże ilości fizeliny oraz gumy tkanej do szycia maseczek. Niestety jest coraz trudniej zdobyć te materiały i właśnie dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zrzutki. 

Niestety, powoli kończą im się materiały i środki, czyli fizelina i gumka, z których szyją maseczki. Dlatego proszą: „jeśli nie możecie sami działać w Pogotowiu, a chcecie wesprzeć nasze działania, możecie wpłacić na ten cel pieniądze poprzez poniższą zrzutkę. Zachęcamy Was również do podawania informacji w świat i udostępniania”. 

Prośba o wsparcie zrzutki, patrz tutaj  


Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo