29 obserwujących
336 notek
230k odsłon
  144   1

„ANTYMANTYKA” nr. 16/17, magazyn Federacji Młodzieży Walczącej

„ANTYMANTYKA” nr. 16/17, magazyn Federacji Młodzieży Walczącej, wydawanego w II obiegu a wychodzącego w Gdyni (następnie jako magazyn FMW Region Pomorze Wschodnie). Numer okolicznościowy ukazał się z datą: kwiecień 1989 i otwierał go rocznicowy tekst pt. „Katyń. Nie tylko pamięć…” podpisany pseudonimem REMIK, nie jestem po tylu latach pewien, ale wydaje mi się, że autorstwa Andrzej Cybulski (prośba o potwierdzenie). Na pierwszej stronie, także krótki felieton pt. „Pluralizm” autorstwa chyba Romuald Szeremietiew, podpisany pseudonimem WACEK.

image

Ponadto w numerze obszerny wywiad z Andrzejem Gwiazdą pt. „Młodzi nie mają wyboru!”. Wywiad przeprowadzili Mariusz Roman oraz Andrzej Czaplicki używający odpowiednio pseudonimów: HUBAL oraz JACK LONDON. Oprócz tego informacja ze szkół i akcji przeprowadzanych przez FMW w Trójmieście i Wejherowie. Podany adres oficjalnego przedstawiciela FMW: Dariusza Krawczyka. Formatu pisma A5, 4 strony.

image

image

Numer ukazał się w nakładzie 8 tys. egz. I był wydrukowany metoda offsetową. Kolportowany głównie w szkołach średnich Trójmiasta oraz innych miejscowościach związanych z regionem: Wejherowie, Chojnicach, Bydgoszczy, a także śladowe ilości w całej Polsce.

image

Całość skanów tego numeru oraz innych (sukcesywnie dodawanych), w albumie ANTYMANTYKA, patrz tutaj.  

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura