29 obserwujących
338 notek
231k odsłon
  78   0

„ANTYMANTYKA” nr 18, magazyn Federacji Młodzieży Walczącej

„ANTYMANTYKA” nr 18 pismo/magazyn Federacji Młodzieży Walczącej, wydawane w II obiegu, a wychodzące w Gdyni (następnie, jako magazyn FMW Region Pomorze Wschodnie). Pismo ukazało się z datą: 1989.05.01-15. Numer otwiera oświadczenie wzywające do sanacji w FMW, wypowiedzi: Romualda Szeremietiewa oraz Krzysztofa Wolfa nakłaniające, aby nie brać udziału w zbliżających się koncesjonowanych wyborach, oraz informacja o powołaniu Regionu Pomorze Wschodnie FMW z głównymi ośrodkami w Gdyni i Bydgoszczy.

image

Ponadto, na łamach zamieszczono relacje z organizowanych demonstracji w dniach 1 i 3 maja w Gdyni i Gdańsku, a także zamieszczono oświadczenie Komisji Krajowej FMW wzywające do bojkotu wyborów – 4 czerwca 1989. Oprócz tego informacja ze szkół i inne. Podany adres oficjalnego przedstawiciela FMW: Dariusza Krawczyka. Format pisma A5, 4 strony.

image

Numer ukazał się w zwiększonym nakładzie 15 tys. egz. Druk tego numeru: Solidarność Walcząca – Oddział Trójmiasto. I był wydrukowany metoda offsetową. Kolportowany głównie w szkołach średnich Trójmiasta oraz innych miejscowościach związanych z regionem: Wejherowie, Chojnicach, Bydgoszczy, a także śladowe ilości w całej Polsce.

image

image

Całość skanów tego numeru oraz innych (sukcesywnie dodawanych), w albumie ANTYMANTYKA, patrz tutaj

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura