29 obserwujących
342 notki
232k odsłony
  66   0

Federacja Młodzieży Walczącej w Chojnicach

Jednym z ważniejszych ośrodków poza Trójmiastem w jakim działała Federacja Młodzieży Walczącej w II połowie lat 80 na Pomorzu - były Chojnice (wtedy: województwo bydgoskie). Na zdjęciu poniżej: transparent FMW Chojnice podczas jednej z manifestacji w Gdańsku wzywającej do bojkotu koncesjonowanych wyborów z czerwca 1989.

image

W Chojnicach działała całkiem spora ekipa FMW z Wojciechem Zielińskim i Mariuszem Pokrzywińskim na czele, jak się udało wczoraj ustalić w jej skład wchodzili także, m.in.: Grzegorz Sułkowski oraz Maciej Walkowski. Wydawano tam pismo „STRZELEC”, z całą pewnością wyszły dwa numery tego pisma. Kolportaż „bibuły” nie tylko federacyjnej rozchodził się także w innych miejscowościach województwa bydgoskiego, w tym także w Bydgoszczy.

Utrzymywany przed laty kontakt z Wojciechem Zielińskim, niestety został utracony przed przeszło dekadą. Wczoraj jednak za pośrednictwem brata Mariusza Pokrzywińskiego, którego udało mi się zlokalizować na Facebooku został przywrócony. A wszystko za sprawą poszukiwania naszych działaczy w celu zbierania notacji na ich temat do książki jaka powstaje o FMW na Pomorzu.

image

Wszelkie informacje o powstającej książce na naszej stronie SFMW, w tym Ankieta oraz wszelkie uwagi techniczne związane z jej wypełnieniem, są już tam zamieszczone. Zajrzyjcie także w zakładkę: Lista działaczy i prośba o info zwrotne, jakich nazwisk tam brakuje lub jakie błędy są tam zawarte? Do kogo powinniśmy jeszcze dotrzeć?

Opis zasadniczy będzie okraszony wieloma wizualizacjami fotograficznymi i nie tylko (np. scany dokumentów, plakatów itp.), ale także przytoczonymi historiami z działalności poszczególnych działaczy. Treścią zasadniczą jednak tej książki będą notacje / opowieści o samych działaczach FMW + foto. I tutaj liczymy bardzo na Waszą pomoc i zaangażowanie!!!

Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby osób, jednak bez waszej pomocy to niemożliwe, zachęcamy zatem do współpracy nad tą naszą pracą. Liczymy, że będzie to nasze wspólne dzieło. Liczymy bardzo na Wasze wsparcie naszych działań!

Śledźcie naszą stronę SFMW, patrz tutaj.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale