Blog
Zmiana stron
Hoyt
Hoyt Qui vivra verra ...czas pokaż
4 obserwujących 49 notek 75385 odsłon
Hoyt, 3 lipca 2017 r.

Chcesz być szybko milionerem? Zostań Platformerem!

575 8 0 A A A

 Niezbędnik Każdego Platformersa - elementarz wiedzy o tuzach Platformy

Schetyna i przyjaciele
źródło: internet

Niezbędnik Każdego Platformersa to dobry prezent zarówno dla kobiety, mężczyzny oraz dla dzieci wychowywanych w duchu Państwa Teoretycznego. Zawiera dużą ilość porad, ciekawostek o szanowanych i wielbionych przez Ciebie politykach, zapewni Ci dodatkowy spokój, bo dzięki niemu będziesz gotowy na każdą ewentualność, która spotka Cię w drodze do pracy, na Błękitnym Marszu Wolności lub Czarnym Proteście, i z przypadkowo poznaną osobą na wakacjach na Maderze lub w kilku-gwiazdkowym hotelu.

    Niezbędnik Każdego Platformersa polecany jest przez Nasze zaprzyjaźnione media, stację radiową TŁÓK FM a także przez Monikę MO „Stokrotkę” i samego „Rurka” odpowiedzialnego za czyszczenie stołu.

    Ponieważ Platforma i każdy Platformers, rozumie, czym jest demokracja w tym kraju, zatem lista tuzów przedstawiona zostaje w kolejności przypadkowej.

image     Grzegorz Schetyna

- kapitan statku Platforma Obywatelska; utalentowany organizator marszy warszawskich, geniusz stomatologii; potrafi wyrwać zęby młodym wilczkom, szczyci się najpiękniejszą klawiaturą w Sejmie i w całej Warszawie; problemy, które według Nas trapią ten kraj próbuje rozwiązać w porozumieniu z przyjaciółmi: z gentelmanem z Brukseli - Jeanem Claudem Junckerem, przy lampce dobrego alkoholu lub z innym przyjacielem naszego kraju - Guyem Verhofstadtem. W sprawie przyjmowania uchodźców wyznaję maksymę Mędrca Europy Lecha Wałęsy - „jestem za, a nawet przeciw”. Ster statku „Platforma Obywatelska” w rękach Grzecha zawinie zwycięsko do portu przeznaczenia, tak jakby sterował nim sam kapitan Schettino.

image     Ewa Kopacz

 - stojąca ramię w ramię, noga w nogę; ekspertka od przesiewania ziemi z całą starannością na metr głębokości; w wolnych chwilach relaksuje się chodząc po czerwonych dywanach ramię w ramię z Naszą Angelą Merkel.

image    Michał „Misiek” Kamiński

- facet, który nigdy nie pęka, wyjątkowo cenny dla Platformersów, potrafi zmienić radykalnie poglądy, partie, naturalny koniunkturalista; przewidział ostateczny koniec PIS w 2012 roku; przyjaźni się z Naszym redaktorem Andrzejkiem Mrozowskim; z Giertychem, Marcinkiewiczem założył Instytut Myśli Państwowej, najważniejszą myślą wygłoszoną w Instytucie Myśli przez Miśka, była jego autobiograficzna opowieść, jak ważąc 116 kg, schudł do 85 kilogramów. Uczestniczący w tym spotkaniu Ryszard Kalisz, słuchał i płakał cały czas jak dziecko.

image    Rafał Trzaskowski

- „obywatel pół-boski, już Bruksela cała uwielbia Rafała, pracowity wielce, zadba o nas w brukselce” - poezja Grzegorza Turnaua mówi sama za siebie; potrafi jak nikt inny od zaraz rozwiązać problemy potrzebujących. Starszej kobiecie, która zbierała na lekarstwa dał 20 groszy; wielkoduszny, Trzaskowski jest jednak nie pół, ale całkiem boski!

image    Roman Giertych ( advocatus diaboli )

- jego obezwładniająca  fizjonomia w połączeniu z pokrętną argumentacją w Sądzie, przekonuje każdego rozgrzanego Sędziego; Romek jest wesoły; potrafi najwyżej z miejsca skakać do góry, wprawiając w zdumienie nawet pisiorów - z tej racji nosi przydomek „Skaczący Koń”.  Przed laty dla zabawy wsadzaliśmy chętnie „ Giertycha do wora, a wór wrzucano do jeziora”. W Niezbędniku zamieszczamy tę aktualnie wielce szanowaną postać, jako ewidentny przykład wytężonej pracy zaprzyjaźnionych z nami mediów, że od wielkiej nienawiści do niezwykłej miłości do Romana może dzielić każdego Platformersa, jeden Giertychowy krok.

image    Radosław Sikorski

- ekspert kulinarny; polecany przez światowe biura podróży, jako świetny organizator pielgrzymek; zatrudniony na stanowisku MSZ, jak zeznawał „nie odpowiadał praktycznie za nic”, umacniając struktury krzepnącego Państwa Teoretycznego. Jako minister zrezygnował niemal całkowicie ze snu, na rzecz służby. Najłatwiej można go było spotkać w prywatnym aucie.  Od rana harował jak dziki osioł, by przejechać każdego dnia 600 kilometrów, aby wykorzystać publiczne środki na podróże. Autorzy Niezbędnika Każdego Platformersa podkreślają wykwintny gust i smak Radka. Nasz Tuz poleca aspirującym Platformersom restaurację Sowa i Przyjaciele. Na stole powinny się znaleźć: krwista polędwica wołowa, foie gras i comber z królika. Potrawy powinno się popić szampanem, a następnie drogim portugalskim winem. Należy pamiętać, że potrawy smakują lepiej, kiedy jemy i pijemy ze świadomością, ze za nie Platformers nie płaci.

image    Stefan Niesiołowski

- nasz ekspert od toczenia piany i muchówek; rzadki gatunek muchy został nazwany na cześć Stefana Suillia niesiolowskii;  biednym ludziom zaleca dietę ze szczawiu zebranego z nasypu kolejowego i mirabelki; „człowiek o gołębim sercu” - tymi głębokimi słowami, określił go sam Król Donald Tusk. A my powtarzamy za poetą „O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha”. Słowa poety potwierdza narzeczona Stefana, Pani Elżbieta Królikowska oraz Andrzej Czuma. Stefan sypał odważnie.

Opublikowano: 03.07.2017 17:39.
Autor: Hoyt
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ci, którzy sądzą, iż wszystkim rządzi Los, nie myliliby się, gdyby się nie upierali przy tym mniemaniu.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • " nie znosił kiwania. Czyli kołysania statku w czasie sztormowej pogody." Marynarz Conradowski,...
  • A w mojej mieścinie wisi obwieszczenie pod Sądem "zapal świeczkę o 21". Kurcze, mają pecha,...
  • Pozdrawiam serdecznie :)

Tematy w dziale Polityka