Blog
maruda
bufon
bufon Maruda, cholera, palant, bufon, prostak, tłumok, cham, grafoman funkcjonariusz ubekistanu
46 obserwujących 490 notek 473712 odsłon
bufon, 22 czerwca 2017 r.

Razem z Ojcem wiedzieliśmy, że to lipa

129 4 0 A A A

Szukałem wczoraj w necie tej wypowiedzi, ale po 5-ciu latach nie znalazłem. Nie dziwne, zwłaszcza że była to wypowiedź mówiona (telewizyjna), a nie tekstowa (gazetowa). Może jednak pamięta ją jeszcze ktoś poza mną, bo ciekawie wygląda na tle tej wczorajszej Michała Tuska.


To było w ostatnich dniach sierpnia albo pierwszych dniach września 2012 r. Właśnie runęło Amber Gold, a miesiąc wcześniej upadła spółka OLT Express. W internecie jednym z najmodniejszych było zdjęcie grupki polityków i samorządowców Platformy, własnoręcznie ciągnących po pasie startowym jeden z samolotów OLT. Ówczesna opozycja spod znaku PiS ujeżdżała na nim jak na łysej Kobyle. I wtedy zobaczyłem i usłyszałem w jednej z telewizji (TVP ?) krótką wypowiedź na ten temat ówczesnego złapanego gdzieś w przelocie europosła Jacka Kurskiego.

Lubiący być w centrum uwagi i jak zawsze pragnąc zabłysnąć, komentując wcześniejsze zaangażowanie lokalnych polityków Platformy w uruchomieniu centrum OLT Express w Gdańsku, a wówczas już odżegnujących się od tego, z szerokim uśmiechem rzucił do kamery mniej więcej taki tekst: „Niech nie mówią bzdur, że nic nie wiedzieli o tym czym było Amber Gold i o stanie OLT Express. W Gdańsku przecież wszyscy o tym wiedzieli”.

 Na dwa-trzy tygodnie europoseł zniknął mi z telewizyjnych oczu, a po tej przerwie jego wypowiedzi były już bardziej zgrane z oficjalną linią partii opozycyjnych.

 

Ps.1:

Kto chce, niech w to wierzy, kto nie chce, niech nie wierzy. Ja wiem co słyszałem i co pamiętam. Choć wolałbym na dowód swoich słów podać stosowny link.

 

Ps.2:

Kto chciał, ten rzeczywiście miał pogląd na Amber Gold odbiegający od rzeczywistości z jej reklam. Czy to opierając się na kilku artykułach choćby w Gazecie Wyborczej, autorstwa np.: Macieja Samcika (ale nie tylko), który już w 2010 r. w swoich artykułach ostrzegał przed lokowaniem swoich oszczędności w ten parabank. A kto nie lubił GieWu, mógł mieć w pamięci jeszcze aferę Madoffa z 2008 r., lub kilka rodzimych choć mniejszych piramid finansowych z początku naszego wieku. 

Opublikowano: 22.06.2017 09:38.
Autor: bufon
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W zależności od humoru posiadacza tej strony, mogą być usuwane opinie i komentarze z niewybrednymi epitetami, kłamliwymi insynuacjami i chamskim językiem. Nawet jeśli cały komentarz byłby po linii autora.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Bogna Janke "Jestem bardzo krytycznie nastawiona do Niemców." Można być krytycznie...
  • GenekX "Sakiewiczowskie czy Rydzykowe tuby akceptujemy, bo do nich nie dokładamy." Jak to nie...
  • U Sowy nie było faszystów ani bolszewików. U Sowy sympatycy PiSu, w budynku będącym...

Tematy w dziale Polityka