84 obserwujących
2366 notek
1250k odsłon
190 odsłon

Coś jakby Hawaje

Wykop Skomentuj6

Zastanawiam się, jakim dobrem dysponuje nasza kraina frustratów, że chce go chronić nasz resort „obrony”, kilka służb, Premier i Prezydent. Wszyscy oni gotowi są poświęcić niemały kawałek naszego wspólnego majątku i bieżącego dochodu, aby tylko pozwolić Krajowi za Wodą zainstalować tu swoich niedorajdów, wpadających co i rusz do rowów, lądujących obok stodół i poczynających sobie po amatorsku, bardziej niż my sami. 

I wychodzi mi, że nic takiego nie mamy, poza niezmiernym i przemożnym pragnieniem, by podrażnić Moskala, który akurat wczoraj świętował rocznicę przegonienia Lechitów z Kremla: wleźliśmy tam korzystając ze Smutnych (dla Rosji) Czasów i zajęliśmy się łupiestwem Moskwy, szarogęszeniem się oraz instalowaniem łajzy obok tronu w roli żony cara, co z tego, że samozwańczego…!?!

I dostaliśmy, o cośmy się sami prosili. Ale zadra została. Bo przecież Rusek to dzicz i dziadygi, los ich niesłusznie namnożył trzy-cztery razy więcej niż nas, i jeszcze dodał im bogactw naturalnych oraz niewąską art-kulturą. Więc kiedy tylko się w Rosji obudziła rewolucyjna tęsknota za wolnością, samorządnością, ludowładztwem – już „wiedzieliśmy”, że ich nareszcie Opatrzność opuściła, dołożyliśmy zatem swojego Dziadka na Kasztance. Komuś trzeba raz na jakiś czas przyłożyć, nieprawdaż…?

* * *

Dziś jesteśmy tak wystraszeni tym, że barbarzyńska Rosja napadnie właśnie na nas – że „upoważniamy” dzień-w-dzień nasze dumne „władze” do wydawania naszych miliardów na dozbrajanie Jankesów uprawiających tu ćwiczenia i testujących swoją „sprawność” na kosztownym (dla nas) sprzęcie trzeciorzędnym technicznie i logistycznie.

Jakbyśmy nie rozumieli, że jesteśmy poligonem-przedpolem. I że tracimy wszystko, cośmy zyskiwali od pokoleń, wobec krajów regionu i dla siebie samych.

No, cóż, głupich nie sieją.

Tylko gdzie ten Port Perłowy stanie…? Może na Przekopie…?


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka